Program

SCENA GŁÓWNA

21.04 / piątek / godz. 19:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
FLUE (PL)
Piotr Bolanowski – keys
Robert Szewczuga– electric bass
Damian Niewiński – drums
Marcin Przeplasko a.k.a. DJ Plash – turntables & MPC
+ Olaf Węgier – Sax

21.04 / piątek / godz. 20:30
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Melt Yourself Down (UK)
Kashal Gaya – vocals
Peter Wareham – tenor sax
George Crowley – tenor sax
Satwant Bharj Singh – percussion
Ruth Goller – bass
David Smith – drums

21.04 / piątek / godz. 22:00
Piwnice Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Sudoku Killer (IT/FR)
Antonio Raia – tenor sax
Giacomo Ancillotto – guitar
Caterina Palazzi – double bass & compositions
Maurizio Chiavaro – drums

_____________________________________________________________________________________

22.04 / sobota / godz. 18:30
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Aga Derlak Trio (PL)
Aga Derlak – piano
Tymon Trąbczyński – double bass
Łukasz Żyta – drums
22.04 / sobota / godz. 20:00

22.04 / sobota / godz. 20:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Chris Potter Quartet (US/CA)
Chris Potter – tenor sax
David Virelles – piano
Joe Martin – double bass
Nasheet Waits– drums

22.04 / sobota / godz. 22:00
Piwnice Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Viktor Tóth Tercett (HU/SK)
Viktor Tóth – tenor sax
György Orbán – double bass
Dávid Hodek – drums

_____________________________________________________________________________________

23.04 / niedziela / godz. 19:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
New Polish Jazztet (PL/DK) Premiera!
Maciej Obara – sax
Max Mucha – double bass
Kuba Więcek – sax
Michał Miskiewicz – drums
Dominik Wania – piano
Samuel Blaser – trombone

23.04 / niedziela / godz. 21:00
Sala Widowiskowa Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Louis Moholo-Moholo „4Blokes” (ZA/UK)
Louis Moholo – drums
Alexander Hawkins – piano
John Edwards – double bass
Jason Yarde – saxes

JAZZ W MIEŚCIE

24.04 / poniedziałek / godz. 19:00
JAZZ W MIEŚCIE: Dom Słów – Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” / Królewska 17 / bezpłatne wejściówki
Trio Cukier (PL)
Michał Kasperek – drums & objects
Piotr Mełech – clarinets & electronics
Łukasz Kacperczyk – electronics

25.04 / wtorek / godz.19:00
JAZZ W MIEŚCIE: Galeria Lublov / ul. Królewska 13 / bezpłatne wejściówki
Drobka/Weller Duo (US)
Devin Drobka – drums & percussion
Chris Weller – tenor/bass sax & effects

26.04 / środa / godz. 20:00
JAZZ W MIEŚCIE: Pub „u Szewca” / ul. Grodzka 18 / wstęp wolny
Edi Nulz (AT)
Siegmar Brecher – bass clarinet
Julian Adam Pajzs – tenor & baritone guitar
Valentin Schuster – drums & pocket piano

27.04 / czwartek / godz.19:00
JAZZ W MIEŚCIE: Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Świętej Trójcy / ul. Ewangelicka 1 / wstęp wolny
LOVE (SE/DK/PL)
Jędrzej Łagodziński – sax & compositions
Lo Ersare – vocals
Rasmus Kjærgård Lund – tube
Tomo Jacobson – double bass
Szymon Gąsiorek – drums

28.04 / piątek / godz. 20:00
JAZZ W MIEŚCIE: Kościół pw. Św. Ducha / ul. Krak. Przedmieście 1 / wstęp wolny
Silva Rerum (PL)
Anna Gadt – vocals
Zbigniew Chojnacki – accordion
Krzysztof Gradziuk – drums

29.04 / sobota / godz. 20:00
JAZZ W MIEŚCIE: Cerkiew Greckokatolicka Narodzenia NMP w Lublinie / Al. Warszawska 82 / wstęp wolny
Michael „Manu” Balog (UA) Premiera!
Michael Balog – saxophones & live electronics

29.04 / sobota / godz. 20:00
Sala Czarna Centrum Kultury / bezpłatne wejściówki
Wiktoria Koziara Solo Sax (PL) Premiera!
Wiktoria Koziara – sax & electronics

29.04 / sobota / godz. 21:00
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie / bezpłatne wejściówki
Joseph Wieniawski Sextet (PL) Premiera!
Tadeusz Cieślak – sax
Maciej Połynko – guitar
Łukasz Prokop – drums
Krzysztof Topolski – drums
Jacek Steinbrich – bass
Patryk Lichota – saxh

29.04 / sobota / godz. 22:00
Piwnice Centrum Kultury / wstęp wolny
Zakończenie Festiwalu – jam session/wieczór improwizacji muzycznej i tanecznej z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Imprezy towarzyszące:
21-23,29 kwietnia – after party / jam session po koncertach w Klubie Festiwalowym
Wystawy
10-30 kwietnia / Air Port Lublin / „Oblicza Jazzu”
21-29 kwietnia / Piwnice Centrum Kultury / dokumentacja fotograficzna festiwalu tworzona przez słuchaczy Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania kierunku „Fotografia Artystyczna”.

Artyści wizualni:
Karol Pomykała / projekt plakatu
Radek Bułtowicz / wizualizacje podczas koncertów i w Klubie Festiwalowym
Bart Wolniewicz / animacja filmowa
Ewelina Kruszewska / współpraca przy SIW Festiwalu

Informacje
Bilety i wejściówki na koncerty dostępne online lub w kasie biletowej Centrum Kultury w Lublinie:  kasa@ck.lublin.pl tel. +48(81) 466 6140

Organizator
Impresariat Centrum Kultury w Lublinie
impresariat@ck.lublin.pl / tel.(81) 4666109
Klub Festiwalowy: Szklarnia i Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
lublinjazz.pl / facebook.com/lublinjazz / ck.lublin.pl

PROGRAM W PDF DO ŚCIĄGNIĘCIA