Robert Mitchell’s Epiphany 3

Robert Mitchell’s Epiphany 3

Muzyka, zwłaszcza teraz, jest niezbędna do ciągłego wydobywanie swojego potencjału i przyśpieszenia rozwoju twórczego. Walczymy o rozwój ducha, integralność, walczymy z zanikiem głębszej refleksji szczególnie na Zachodzie.” Robert Mitchell

Robert Mitchell – brytyjski kompozytor, pianista i nauczyciel.  Artysta totalny, który powraca do tradycji mistrzostwa twórczej pianistyki. Poszukiwacz  transcendencji w muzyce.  Członek prestiżowego klubu Artystów Steinway’a, obok tak wybitnych pianistów jazzowych jak: Keith Jarrett, Ahmal Jamal, Jason Moran czy Robert Glasper. W ciągu 20 lat działalności wydał siedem autorskich albumów, w ponad 100 projektach brał udział jako sideman, występował w ponad 30 krajach. Zdobył kilkanaście nagród m.in. w Wielkiej Brytanii – BBC Jazz Awards (za innowacyjne podejście do jazzu), najlepszy album jazzowy (BBC DJ Gilles Peterson Worldwide Awards). Występuje solo oraz w kilku założonych przez siebie zespołach: „Panacea”, „Epiphany 3”, „Quite Sane” i „Tommorow Warriors”, w których sięga do ideału esencji jazzu, tworząc fuzję nowojorskiego hip-hopu z Bebopem i hardbopem lat 40. i 60. 

Dorastał w tradycji lat 60., wchłaniając pełną gamę zachodniego klasycyzmu za pośrednictwem światowych tradycji muzycznych. Od wczesnych lat dzięki fascynacji muzyką popularną lat 70. i 80, a także Soulem, R & B, Mitchell zaczął rozwijać własne poczucie muzycznej ekspresji. Przełomowym dla muzyka było zetknięcie się z legendami pianistyki jazzowej Art Tatum i Oscarem Petersonem, jak mówi „była to muzyka, która trafiła na odpowiedni czas, celując we wszystkie zmysły. Sprowokowało to młodego pianistę, do zrozumienia elementów, „które uczyniły ich podejście do komponowania wyjątkowymi w konsekwencji, aby rozpocząć odkrywanie własnej wersji spuścizny obydwu muzyków. ” 

A Vigil for Justice, A Vigil for Peace” – to najnowszy materiał, który zostanie wydany na początku 2017 roku i zaprezentowany w przestrzeniach Sali Widowiskowej Centrum Kultury. Mitchell pogłębia swoje muzyczne koncepcje, które rozwinął na poprzedniej płycie „Invocation”, w której stworzył kameralny jazz zadziwiająco piękny. W “A Vigil for Justice, A Vigil for Peace”, muzyk wyraża swój niepokój z politycznego nieładu, nierówności i podziałów, migracji, kontynuuje walkę o pokój. Płyta jest hołdem złożonym genialnej Debbie Purdey i wstępem do większego dzieła „The Spirit Line”.

Robert Mitchell, to myśliciel, dzięki niemu współczesny jazz jest znacznie bogatszy, to wyjątkowy pianista, rdzeń, wokół którego splatają się improwizacje członków zespołu. ” (Jazzwize)

Robert Mitchell’s Epiphany Trio:

Robert Mitchell – fortepian, klawisze

Tom Mason – elektryczna gitara basowa

Saleem Raman – perkusja

Data
24.01.2017 19:00
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury
Bilety
35 / 45 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2533604/buy/1
Kasa czynna
kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki