Hang Em High – Beef & Bottle

Już 17 listopada wyjątkowe jazzowe wydarzenie w Centrum Kultury w Lublinie, solidna dawka męskiego grania.  Koncert i prezentacja nowej płyty polsko-szwajcarsko-austriackiego tria HANG EM HIGH

BOND
2-string slide bass, kay bass, electronics

LUCIEN DUBUIS
tenor sax, bass & contrabass clarinets

ALFRED VOGEL
drums, pots & pans, junk percussion

oficjalna premiera albumu BEEF & BOTTLE odbyła się 28 sierpnia na Jazzfestival Saalfelden : http://youtu.be/Jx_nEU5qlBE

w Listopadzie efekt wspólnych starań tych niezwykłych muzyków będzie można usłyszeć w Lublinie.

BOND / Polska

Uznawany na całym świecie za wyjątkowe podejście do basu. Oprócz live-bandowych kolektywów jak elektroniczno-instrumentalne Miloopa i Fat Burning Step, Bond jest inicjatorem Eklektik Session festiwalu i artystycznej platformy. Zaangażowany w specjalne projekty, takie jak Eklektik Ensemble i Eklektik Orchestra, współpracuje z artystami zajmującymi się żywą elektroniką, hip hopem po world music, takimi jak Jan Bang, Eivind Aarseta, Nils P Molvaer, Roli Mosimann, Anti Pop Consortium, Blu Rum 13.

LUCIEN DUBUIS / Szwajcaria

Nonkonformistyczny, wielokrotnie uznany, jest aktywnym muzykiem na scenie jazzowej i muzyki improwizowanej od kilku lat z ponad 20 albumami na swoim koncie. „Chromosomowe wymieszanie genów z nutą Johna Coltrane’a i DNA Beastie Boys” to jeden ze sposobów, aby go opisać. Poza tym działa we  własnym trio, pracował z Markiem Ribot, Hans Koch, Daniel Humair, Richie Beirach, Barry Guy, Kalle Kalima, Linda, Daniel Erdmann Sharrock.

ALFRED VOGEL / Austria

Jeden z najbardziej produktywnych postaci austriackiej sceny jazzowej, Vogel jest również organizatorem festiwalu (Bezau Beatz) i prowadzi własną wytwórnię Boomslang Records. Jego praca zwraca uwagę  świata free jazzu (Vogelperspektive – 5 tomowa kompilacja z róznego rodzaju muzykami-gośćmi) djaki i producentów, wokalistów. Ostatnio pracował z zespołem Die Glorreichen Sieben na cześć Neila Younga, Hendrix Ackle, Peter Madsen’s CIA i KDRSociety.

koncert w Polsce wesprze Instytut Austriacki z Warszawy oraz Szwajcarska Fundacja dla Kultury Pro Helvetia. Do tria w tym terminie dołączy (jako nagłośnieniowiec) legendarny producent Roli Mosimann (Faith No More, Bjork, JoJo Mayer, The Young Gods. )

Data
17.11.2014 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
20 zł
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/hang-em-high-7556/88779-bilety-na-koncert
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki