Wyniki naboru do konkursu JAZZiNSPIRACJE
Znamy zespoły zakwalifikowane do konkursu JAZZiNSPIRACJE podczas 12. Lublin Jazz Festiwalu!
Decyzją jury w składzie: Marek Karłowski, Jarosław Rudnicki, Piotr Damasiewicz, Grzegorz Gałuszka oraz organizatorzy Lublin Jazz Festiwalu: Barbara Luszawska, Arkadiusz Kaźmierak i Adam Szczepanek do dalszych prezentacji na żywo zakwalifikowały się (alfabetycznie):
– Aga Gruczek Trio
– Anna Jopek / Jakub Klemensiewicz
– Filip Żółtowski Quartet
– MION (Rafał „Roki” Rokicki / Maciej Baraniak / Beniamin Przeradowski)
Wszystkim zespołom dziękujemy za przesłane zgłoszenia. Wybór był bardzo trudny a debata burzliwa. Wiemy już co w sercach młodych muzyków gra.
Gratulujemy!
Występy na żywo zostaną zorganizowane 15 lipca w Wirydarzu Centrum Kultury.
________________________________________________________
Grzegorz Gałuszka – gitarzysta estradowy, nauczyciel, manager kultury odznaczony medalem Gloria Artis. Jako muzyk-gitarzysta przez wiele lat występował w zespołach czołowych gwiazd polskiej estrady jazzowej, rockowej i popowej. Kierując legendarnym klubem Riviera Remont, był organizatorem setek koncertów polskich i zagranicznych wykonawców. Wymyślił i zorganizował Festiwal Gitarzystów “GUITAR CITY” – jedyny taki festiwal w Europie. Wykładowca w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie.
Maciej Karłowski – prezes Fundacji SŁUCHAJ, w przeszłości wydawca magazynu „JazzClassics”, dyrektor programowy JazzRadia, publicysta (Dziennik, Przekrój, Newsweek, Jazz Forum); dziennikarz radiowej Dwójki. Współautor I Raportu o stanie Muzyki Polskiej. Członek kolegium elektorskiego nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej oraz PASZPORTY POLITYKI. Od 2011 redaktor naczelny portalu www.jazzarium.pl, od 2013 kurator festiwalu Ad Libitum.
Piotr Damasiewicz – kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista, edukator, podróżnik oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. Oprócz gry na trąbce kształcił się w zakresie kontrabasu, fortepianu, klasycznego śpiewu- w tym chorału gregoriańskiego, studiował także dyrygenturę chóralną i kameralną, aranżację i kompozycję. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX wiecznej muzyki klasycznej, muzyki etnicznej, muzyki najnowszej- w tym europejskiej muzyki improwizowanej i eksperymentu. Był reprezentantem Polski w czterech muzycznych platformach międzynarodowych: Take Five Europe, Jazz Playes Europe Laboratory, Art Meetings i Melting Pot Laboratory (Jazztopad). W dwóch ostatnich jako lider, kompozytor i instrumentalista rozwijał idee otwartej improwizacji w zetknięciu z innymi dziedzinami sztuki. Obecnie doktoryzuje się na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Jarosław Rudnicki – muzyk kontrabasista, realizator dźwięku. W latach 1989 – 1994 współpracownik Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie przy produkcji spektakli muzycznych. W latach ’90 muzyk Teatru Muzycznego w Lublinie. Wieloletni współpracownik teatru Provisorium i studenckiego Teatru ITP. 0d 2003 roku właściciel firmy Proscenium zajmującej się obsługą techniczną wydarzeń artystycznych, festiwali muzycznych i teatralnych. Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY, Inne Brzmienia, Konfrontacje Teatralne, Festiwal Trzech Kultur. Zajmował się realizacją dźwięku podczas koncertów wielu artystów polskiej i zagranicznej sceny od klasyków poprzez muzyków pop i rock do jazzu i awangardy włącznie. Współzałożyciel YAROO.STUDIO gdzie zajmuje się realizacją i produkcją nagrań muzycznych