Mikrokolektyw & Noël Akchoté

Mikrokolektyw odwiedzi Lublin razem z francuskim artystą – muzykiem, improwizatorem Noëlem Akchoté.

Zespół spotkał się z gitarzystą grając na festiwalu Follow the Sound w Antwerpii, w sierpniu 2013, koncertowali ze sobą i nagrali materiał studyjny. Koncert będzie zapowiedzią nowej płyty tria, która ukaże się na początku roku.

Artur Majewski: trumpet, cornets, electronics

Kuba Suchar: drums, percussion, electronics

Noël Akchoté: electric guitar

Noel to jeden z najważniejszych światowych gitarzystów, o czym  można się przekonać studiując jego biografię i muzykę.

Francuski gitarzysta-improwizator Noël Akchoté jest bardzo pracowitym i aktywnym artystą.  Nagrał wiele muzyki w różnych stylach, pisze o muzyce w austriackim magazynie Skug, jest właścicielem wytwórni, produkuje muzykę wielu grup i uczestniczy w różnych projektach. Urodził się w Paryżu, 7 grudnia 1968, zaczął grać na gitarze w wieku lat 8. Wkrótce spotkania i studia z takimi artystami jak: Tal Farlow, Barney Wilen, Chet Baker, Philip Catherine, John Abercrombie , na początku lat 90, sprawiły, że zaczął badać również inne gatunki poza jazzem, gra również bardziej eksperymentalnie i improwizowaną muzykę. Grał w grupach Henri Texier, Louis Sclavis, Daniel Humair, Jacques Thollot, Sam Rivers, jak również z Derek Bailey, Eugene Chadbourne, Marc Ribot, Fred Frith, Evan Parker, Lol Coxhill, Tim Berne czy George Lewis.

Występował również w różnych filmach w roli aktora, kompozytora ścieżki dźwiękowej lub dyrektora muzycznego (z Thierry Jousse Michael Lonsdale, Claire Denis, Lio …). Jest starszym bratem artysty SebastiAn (Ed Banger, Daft Punk). W 2011 roku podpisał umowę na wyłączność dystrybucyjną z Believe Digital (Worldwide Downloads), wypuszczając od tamtej pory 100 rzadkich utworów oraz wcześniej niepublikowane albumy studyjne.

Na przestrzeni ostatnich lat duet Mikrokolektyw w składzie: Artur Majewski i Kuba Suchar jest jednym z najjaśniejszych punktów nie tylko na wrocławskiej scenie jazz, experimental, impro (obok Skalpela), lecz i europejskiej.

Data
21.01.2015 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
20 zł
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/mikrokolektyw--noel-akchote-8801/102874-bilety-na-koncert
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki