12. Lublin Jazz Festiwal | Not for Sale – Alibi | Premiera

Not for Sale – Alibi | Premiera
Koncert w ramach cyklu: Lubelskie premiery.

Autorski projekt Krzysztofa Gryko odświeżający jazzowy kod, który pozostawił głęboki ślad w polskim kinie lat 60. za sprawą ówczesnych ikon polskiego jazzu, takich jak Krzysztof Komeda. Efektem muzycznego spojrzenia wstecz jest wydana przez zespół wiosną tego roku płyta „Alibi”.

Krzysztof Gryko – guitar / Krzysztof Pachla – alto sax / Maciej Dziedzic – drums / Michał Kowalczyk – double bass

Krzysztof Gryko
Kompozytor, poeta, gitarzysta. Autor sześciu książek poetyckich i wielu muzycznych projektów. Z trzema z nich: SANGRE LA, GRYKO SENSUAL BAND i NOT FOR SALE nagrał w ostatnich dwóch latach trzy płyty. Jego utwory są emitowane m.in. w Programie Drugim Polskiego Radia, Polskim Radiu Białystok i Polskim Radiu Lublin. Współpracuje z uznanymi muzykami z Lublina, m.in. z Bartłomiejem Stańczykiem, Tomaszem ‘Sindbadem” Stryczniewiczem i Krzysztofem Pachlą.

Krzysztof Pachla
Klarnecista i saksofonista. Współpracuje z wieloma zespołami w Polsce i za granicą. Występuje m.in., jako solista międzynarodowego Big Bandu IHS World Orchestra oraz Big Bandu Kristiansand w Norwegii. Jest współtwórcą klezmerskiej grupy Berberys i członkiem licznych zespołów kameralnych – jazzowych, klasycznych, rozrywkowych, a także sakralnych.

Maciej Dziedzic
Perkusista, kompozytor, pedagog. Absolwent wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Akademii Muzycznej w Łodzi. Koncertował na różnych festiwalach w Europie m.in. EuropaFest (Rumunia), Kulturama Jazz Festival (Słowacja), Muzyczne Dialogi Łuck (Ukraina), Word Press Photo (Warszawa), Comblain de Tour (Belgia), Flugery Lwowa (Ukraina), Copenhagen Jazz Festival (Dania), Jazzfest Berlin, Jazz po polsku Festiwal. W październiku 2014 r. z grupą Imagination Quartet odbył trasę koncertową po Chinach, gdzie zagrał na 760 Jazz Festival Zhongshan, Guangzhou Jazz Festival i jednym z największych azjatyckich festiwali jazzowych OCT-LOFT Jazz Festival.

Michał Kowalczyk
Basista, kontrabasista. Ukończył klasę kontrabasu na wydziale Jazzu i muzyki estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Umiejętności doskonalił pod okiem Jacka Niedzieli i Mariusza Bogdanowicza podczas różnych warsztatów. Posiada bogaty dorobek artystyczny, który zdobył grając z takimi wykonawcami jak: Marcin Różycki, Izabela Trojanowska, Jakub Niedoborek, Rafał Rozmus, Robert Grudzień, Orkiestra Świętego Mikołaja, kwintet Tanquillo, Magdalena Kuraś i inni. Ma na swoim koncie także wieloletnią współpracę jako muzyk kontraktowy za granicą. Swoje umiejętności z powodzeniem wykorzystuje w rożnych gatunkach muzycznych, stawiając na wiedzę i doświadczenie.

Data
12.07.2021 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
wstęp wolny - brak wejściówek, decyduje kolejność przyjścia
Bilety online
obowiązuje limit miejsc
Kasa czynna
czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00-18.00 oraz przed każdym biletowanym wydarzeniem tel. 81 466 61 40

Linki