12. Lublin Jazz Festiwal | Aleksandra Kutrzepa Quartet feat. Mikołaj Trzaska | Prapremiera

Aleksandra Kutrzepa Quartet feat. Mikołaj Trzaska – No one knows where
Koncert w ramach cyklu: Lubelskie premiery

No One Knows Where” to trzeci album zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet, zawiera 6 kompozycji autorstwa liderki grupy, uznanej przez Jazz Forum za jedną z najlepszych polskich skrzypaczek. Płyta jest połączeniem jazzu awangardowego oraz muzyki współczesnej. Głównym motywem podczas tworzenia utworów była chęć odejścia od stałych form na rzecz otwartej improwizacji. Do współpracy podczas nagrań zespół zaprosił Annę Gadt oraz Mikołaja Trzaskę – wybitnego multiinstrumentalistę, autor muzyki m.in. do takich filmów jak „Dom zły”, „Róża”, „Wołyń” czy „Kler”.

Aleksandra Kutrzepa – violin / Bartłomiej Garczyński – guitar / Michał Studniarek – bas / Robert Kutrzepa – drums / Mikołaj Trzaska – bass clarinet, alto saxophone

Od 2015 roku Aleksandra Kutrzepa Quartet z powodzeniem realizuje swoją wizję nowoczesnego jazzu, nie bojąc się wychyleń zarówno w stronę awangardy jak i ludowych inspiracji. Świetne recenzje dwóch wydanych przez zespół albumów umacniają kwartet na rynku jazzowym zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i free jazzu z muzyką ilustracyjną. Kwartet ma na swoim koncie ponad 100 koncertów w 9 krajach.

Data
13.07.2021 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
wstęp wolny - brak wejściówek, decyduje kolejność przyjścia
Bilety online
obowiązuje limit miejsc

Linki