Wovoka / Soul Service

Zespół Wovoka to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturom transowym. Założony w 2012 roku nazwę zaczerpnął od wielkiego Indianina, mistyka i twórcy „Ghost Dance”. Źródłem twórczości zespołu jest znalezienie łącznika pomiędzy typowym składem rock n rollowym a praźródłem tej muzyki. Stylistycznie miesza się tu blues z muzyka indian, muzyka psychodeliczna z muzyką ludojadów z Paupi Nowej Gwineii bo wierząc w jeden korzeń łączący całą zaangażowaną muzykę, zespół zwraca się do kultur pierwotnych z pytaniem o muzykę współczesną. Zespół na swoim koncie ma dwie płyty „Trees Against The Sky” i „Sevastopolis” obydwie bardzo pozytywnie przyjęte przez publiczność, fanów i krytyków. Zespół koncertuje w kraju i na świecie.

SOUL SERVICE to kolektyw pięciu didżejów, płytowych szperaczy i promotorów, których łączy muzyczna pasja: funkowe i psychodeliczne brzmienie lat 60/70, dzikie rytmy, miłość do winylowej płyty i didżejskiego kunsztu.
Wspólnie działają od 2005, wypełniając misję pokojowo-muzyczną na terenie planety Ziemia.
Są autorami siedmiu albumów-kompilacji (LP/CD) z polską muzyką lat 60/70,(m.in. serii płytowej “Polish Funk”)
Przez lata prowadzili audycje w radiu Roxy; są organizatorami koncertów i wielu innych muzycznych wydarzeń a ze swoimi DJ-setami zwiedzili kluby i festiwale w kilkunastu krajach.

Data
03.07.2015 21:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
Wstęp wolny

Linki