7 Lublin Jazz Festival / The Apples (IL)

Sobota, 25 Kwietnia, będzie obfitować w dużo pozytywnej energii i niespodzianek muzycznych na 7 Lublin Jazz Festiwalu. A to m.in. za sprawą zespołu The Apples!

The Apples to wybuchowa mieszanina jazzu, funku, hip hopu, r’n’b, rytmów Bliskiego Wschodu, melodii żydowskiej, doprawiona niezwykłymi efektami dźwiękowymi i groove’m… Z pozoru tak różne światy muzyczne łączone są w całość przez reprezentujących swój indywidualny styl członków zespołów.  Podczas 7 Lublin Jazz Festiwalu, wystąpią w ośmioosobowym składzie:

Yonadav Halevy – perkusja
Elad Muskatel – bas
Arthur Krasnobaev – trąbka
Yaron Ouzana – puzon
Yakir Sasson – saksofon
Marky Funk – gramofony
Erez Todres – gramofony
Uri „MixMonster” Wertheim – efekty dźwiękowe

Zetknięcie na scenie ze sobą dźwięków gramofonów, sampli, sekcji dętej i rytmicznej, basu oraz elektroniki daje niesamowity efekt nowoczesnego big bandu – jednego z najciekawszych na światowej scenie muzycznej. Potwierdzeniem są rzesze fanów The Apples, liczne trasy koncertowe i międzynarodowy sukces, na który zapracowali swoim talentem i naturalnością na scenie.

Pierwszy nagrany singiel, a zarazem Long Play zespołu -„Attention!” (2006) doprowadził ich do Londyńskiego wydawnictwa „Freestyle Records”, przez które w 2007 roku wydali jedną z najsłynniejszych wersji “…Killing in the Name“-  Rage Against the Machine’s, graną przez DJ’i na całym świecie. Później pojawiły się albumy: Buzzin’ About LP (2008),   The Power EP (2009) oraz Kings LP (2010), przy którym współpracowali  z legendą muzyki jazzowej i funkowej-Fred’em Wesley oraz guru gatunku ethno/muzyki świata –Shlomo Bar.  Ostatni album The Apples o tytule „Fly on it” został wydany w 2012 roku przez Audio Montage records.  Wierny stylowi, który wypracował sobie zespół,  pełen dźwięków instrumentów dętych, cut’ów i scratch’y, nietuzinkowych sampli, elektronicznych efektów oraz mocnych i porywających groove’ów – ,,Fly-on-It” został nagrany w studiu Peter’a Gabriel’a (Real World Studio), gdzie muzycy jeszcze pełniej mogli oddać energię, która towarzyszy ich występom na żywo.

Data
25.04.2015 21:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
bilet 1-dniowy na dwa koncerty - 70 zł wejściówka z miejscem siedzącym / 50 zł wejściówka
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/w-dniu/2015-04-25
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki