V Lublin Jazz Festiwal / Diazpora (D)

Ostatni koncert drugiego dnia V Lublin Jazz Festiwal, ale nie koncert-kołysanka, choć rozkołysze nie jednego.  Diazpora wraca ze zdwojoną siłą, tym razem w ciepłym i przytulnym otoczeniu Klubu Festiwalowego. Można słuchać, śpiewać, tańczyć, tupać, klaskać, można wszystko, to jest Jazz Festiwal!

Diazpora (D)

wystąpią:

Chris Hinrichsen – keys

David Nesselhauf – double bass

Hans Christian Stephan – trumpet

Joni Krause – baritone saxophone

Kimo Eiserbeck – alto saxophone

Legbo – guitars

Lucas Kochbeck – drums

Thomas Neitzel – percussion instruments

Diazpora ma ponad dekadę doświadczenia w przekazywaniu muzycznego ładunku czystej energii. Rozprzestrzeniają ją niemal wszędzie, na festiwalach, w klubach, pubach, ulicach, balkonach, pociągach, metrach, łodziach itd. Zainspirowani miejskim życiem i kulturą we wszystkich ich przejawach – seks, hałas, estetyka, żywiołowość i spokój – zespół bezproblemowo łączy funkowy groove, soczyste linie basowe, obłędną sekcję dętą, brudne gitary, krzyczące dźwięki Hammonda, czy Rhodes w „nowej szkole” funky jazzu, której nie można się oprzeć.

Ostatni album zespołu zawierający jedenaście nowych utworów instrumentalnych oscylujących pomiędzy funkiem i jazzem, brudną surowością i nieskazitelną spójnością, został nagrany na żywo w ciągu trzech dni na staromodnych instrumentach, i potwierdza ich niesamowitą umiejętność produkowania energii, którą najlepiej odebrać osobiście na żywo.

Informujemy, że w mikołajkową noc 6 grudnia 2013 r, po koncercie Diazpory, w Klubie Festiwalowym Lublin Jazz Festiwal zagości we własnej osobie Dj Himself (D), członek Flying Funk Circus (Vienna/Hamburg). Autor wielu porywających setów muzycznych inspirowanych muzyką jazz funk, nujazz, funk, soul, afrobeat, hip-hop. Jedno z jego haseł głosi: „Get up, get into it, get involved!”

oto jeden z jego najnowszych setów:

Wejśćie do Klubu Festiwalowego jest darmowe, i odbywa się poprzez Szklarnię. (Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12)

Data
06.12.2013 22:00
Miejsce
Klub Festiwalowy / Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Bilety
wstęp wolny

Linki