V Lublin Jazz Festiwal / Bernard Maseli – Tribute to Jerzy Milian (PL)

7 grudnia, to kolejny wyjątkowy dzień  w ramach V Lublin Jazz Festiwal. Hołd dla polskiej szkoły jazzu, oraz niesamowita mieszanina talentów i styli. To dzień koncertów niepowtarzalnych, a zacznie się on projektem:

Tribute to Jerzy Milian (PL)

Wystąpią:

Bernard Maseli – vibraphone, marimba

Karol Szymanowski – vibraphone

Ireneusz Głyk – vibraphone, marimba

Dominik Bukowski – vibraphone

Marcin Jahr – drums

Paweł Tomaszewski – piano

Michał Barański – double bass

Pomysł stworzenia nowoczesnego projektu muzycznego zainspirowanego twórczością Jerzego Miliana, zrodził się niezależnie w kilku miejscach (m.in. przy okazji V Lublin Jazz Festiwal),  co poświadcza o tym jak wpływowy jest to artysta.

Bernard Maseli to jeden z czołowych wibrafonistów polskich, ma w dorobku 70 płyt, od 24 lat przewodzi w ankiecie topowych muzyków miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii wibrafon. Jest też duchowym ojcem projektu, który nazwał,,Tribute to Jerzy Milian’”-pierwsze w historii polskiego jazzu spotkanie czterech wibrafonistów w hołdzie Jerzemu Milianowi. Premierowy koncert odbył się w Łodzi podczas VI Letniej Akademii Jazzu w Europie.

Jerzy Milian – kompozytor, wibrafonista, pianista i aranżer, jedna z najbardziej oryginalnych postaci polskiej sceny jazzowej od wczesnych lat 60-tych do dziś. Prekursor polskiej szkoły jazzu, który jest jednym z najbardziej poszukiwanych polskich twórców wśród miłośników jazzu w Europie.Nagrania Jerzego Miliana , szczególnie z przełomu lat 60. i 70. zostały odkryte na nowo przez młode pokolenie muzyków związanych z nowoczesną muzyką taneczną, zaś sample z jego utworów pojawiły się na wielu płytach ze współczesną muzyką elektroniczną.

Wywiad z Jerzym Milianem

http://meakultura.pl/wywiady/jerzy-milian-chcialem-dawac-ludziom-radosc-326

Data
07.12.2013 18:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Bilety
bilet na cały dzień - 90 pln miejsca siedzące, 70 pln miejsca stojące / karnet na cały festiwal - 160 pln
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/w-dniu/2013-12-07
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki