Tatvamasi – Amor Fati / premiera nowej płyty

Tatvamasi – Amor Fati / Sala Widowiskowa Centrum Kultury / godz. 20:00 / bilet: 20zł

Tatvamasi w nowym siedmioosobowym składzie w premierowym koncercie multimedialnym. Zespół zagra utwory z nowej płyty zarejestrowanej w Rogalowie Analogowym w grudniu ubiegłego roku. Album ukazuję sie na rynku nakładem wydawnictwa Obuh pod nazwą Amor Fati. Podczas koncertu muzycy zaprezentują również materiał przedpremierowy, przeznaczony na kolejne wydawnictwo.

Tatvamasi to niezwykła grupa instrumentalna powstała w 2011 roku, tworząca mieszankę zawiłej, elektrycznej muzyki improwizowanej i wschodnioeuropejskich rytmów. Muzyka zespołu, określana często sformułowaniem cross-genre, inspirowana jest zarówno tradycyjnym słowiańskim folkiem jak i sceną awangardową, progresywnym rockiem, jazzem, punkiem, ambientem, minimalem oraz bluesem delty Missisipi. Oryginalne kompozycje zespołu zbudowanena bazie zawiłych melodii,
zanurzonych w pociągających riffach, które przeistaczają się w pełni psychodeliczną improwizację. Wszystko w napięciu podziemnej muzyki rockowej oraz w poprzek konwencjom.

Grupa zadebiutowała krążkiem ‘Parts of The Entirety’ wypuszczonym na rynek międzynarodowy pod szyldem Cuneiform Records w 2013 roku. Znakomite recenzje oraz dwie trasy koncertowe (Francja, Ukraina) popchnęły zespół w stronę muzycznych eksperymentów co zaowocowało dwoma kolejnymi albumami: ‚The House of Words’ nagranym w kwintecie z trębaczem Janem Michalcem (Requiem Records 2015) oraz ‚Dyliżans Siedmiu’ zrealizowany z dwoma znakomitymi instrumentalistami: Brazylijczykiem, saksofonistą Yedo Gibsonem i Hiszpanem, perkusjonistą Vasco Trilla (Audio Cave/Lizard 2016). Amor Fati to czwarta płyta w dorobku zespołu.
Na koncercie będzie można zakupić najnowszą płytę zespołu.

Zespół wystąpi w składzie:
Anna Witkowska – skrzycpe
Małgorzata Pietroń – wiolonczela
Michał Ostrowski – skrzypce,
Tomasz Piątek – saksofon tenerowy
Grzegorz Lesiak – gitara
Łukasz Downar – gitara basowa
Krzysztof Redas – perkusja
Maria Porzyc – vj, multimedia.

Data
26.09.2017 20:00
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Bilety
20 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Show/Description/10176
Kasa czynna
10.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140

Linki