Swod / Dj Lenar

SWOD PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

Oliver Doerell i Stephan Wöhrmann poznali się w 1991 roku w Berlinie. I z tego spotkania zrodziło się wspólne tworzenie niezwykle pięknej muzyki określanej przez krytyków mianem modern classical (lub neoclassical) – Doerell wniósł do niego elektronikę, którą praktykował chociażby tworząc Dictaphone, a Wöhrmann instrumentarium – przede wszystkim pianino. Liryczne, rozpływające się w przestrzeni i donośnie brzmiące w minimalistycznej, ambientowej otoczce kompozycje nawiązują do najlepszych przyjaźni tego instrumentu z elektroniką – a konkurencja jest duża: poważna (Hauschka, Goldmund, Max Richter), mniej poważna (Gonzales) i awangardowa (Alva Noto/Ryuichi Sakamoto). Obaj komponują również muzykę dla teatrów tańca, produkcji filmowych i do instalacji dźwiękowych. O muzyce Swod mówi się, że brzmi jak soundtrack do filmów jeszcze nie nakręconych.
Duet SWOD wydał do tej pory trzy albumy.

23:00 DJ LENAR (live act gramofonowy) / after party
Wstęp wolny

DJ Lenar – kompozytor, turntablista, reżyser dźwięku. Znany również jako Marcin Lenarczyk.
Zajmuje się wszystkim i grał ze wszystkimi. Albo wszyscy grali z nim, bo dzięki swojej charyzmie potrafi zawładnąć sceną nawet z tła. Współtworzył klezmerskie Meritum, re-interpretował Rudnika i Lutosławskiego, wspierał Paristetris, wspierał go Royal String Quartet, umuzyczniał spektakle teatralne, skreczował na imprezach trapowych, a ostatnio zbiera laury za udźwiękowienie filmów.
Autor instalacji dźwiękowej będącej częścią projektu „Hotel Polonia. Budynków Życie po życiu”, zdobywcy głównej nagrody Złotego Lwa na 11.Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2008 roku. Jego utwór nagrany przez Polskie Radio 2 w ramach Ars Acustica (corocznej fuzji radiostacji z całej Europy poświęconej sztuce dźwięku) został wydany na składance Community Scratch Games.

Data
24.07.2015 21:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w lublinie
Bilety
10 zł
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/swod--after-party-dj-lenar-11105/126787-bilety-na-koncert
Kasa czynna
pon. - pt. 12:00 - 17:00 oraz godzinę przed wydarzeniem

Linki