Sekta Denta – „Mars Zero” EP / premiera płyty / jam session

Sekta Denta – „Mars Zero” EP – premiera płyty + jam session

Sekta Denta powraca z nowym albumem! Trudno uwierzyć że od ostatniego wydawnictwa minęły aż trzy lata. Dużo się przez ten czas zmieniło. Sekta urosła w siłę, prezentując świeże, nowoczesne brzmienie- z jednej strony orkiestralne i oparte na sekcji dętej, a z drugiej śmiało czerpiące z elektroniki. Nie ukrywają, że potrafią być zagadką dla swoich wielbicieli- 1szy album długogrający wydali jako kwartet, 2gi jako oktet, w międzyczasie przeistoczyli się w (power) trio, a aktualnie grają jako septet, więc różnorodność formy i treści w zespole nie przejawia się wyłącznie w aspekcie muzycznym. Ich styl można w skrócie określić jako około-jazzowy-post come’post-fjużyn-punk i melodia ;)

W związku z oficjalnym wydaniem Ep’ki „Mars Zero” w  sobotni wieczór 04.02.2017 zaplanowaliśmy dla was kilka spontanicznych niespodzianek. Podczas tego wiekopomnego wydarzenia zaliczyć będzie można min.: możliwość nabycia płyt i koszulek zespołu, przywilej opłacenia symbolicznego wstępu czy okazja, aby samemu targnąć się na chwyt barowy czy groove na cztery podczas jam session, które to ma odbyć się po koncercie z gościnnym udziałem muzyków zespołu. Dodatkowo, kolejne niespodzianki już wkrótce. „Mars Zero” EP jest dowodem bezkompromisowego uderzenia jakie zespół kreuje podczas koncertów. Materiał zarejestrowano podczas występu na wirydarzu Centrum Kultury 2 lipca 2015 roku. Do klasycznego kwartetu dołączyła Sekcja Dęta w osobach Lidii Szpulki (flet poprzeczny), Marcina „Kabata” Kowalczuka (puzon) i Jana Michalca (trąbka), a także, poszerzający brzmieniową przestrzeń, Wojtek Tryksza (gitara, elektronika).

Sekta Denta – Nazwa grupy pochodzi od postaci Harvey’a Denta, człowieka o dwóch twarzach znanego z serii komiksowej o Batmanie. Odzwierciedla ona dwuznaczną muzyczną osobowości zespołu balansującą pomiędzy szaleństwem, a spokojem ducha. Zespół wypracował spójny, oryginalny i niepowtarzalny styl muzyczny, charakteryzujący się nieprzewidywalnością formy oraz dużą dawką zarówno energii jak i emocji. W 2014 r. zespół zdobył tytuł laureata na kultowym festiwalu Fama w Świnoujściu. Sekta Denta współpracowała z takimi artystami jak: Kuba i Bartek Kapsa znani z formacji Contemporary Noise Sextet czy Something Like Elvis, Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno czy Marcin Cichy ze Skalpela.

Skład zespołu:

Łukasz Prokop – gitara elektryczna, sample
Michał Walas – gitara basowa
Daniel Furtak – perkusja
Tadeusz Cieślak – saksofon altowy
Marcin Kowalczuk – puzon
Magdalena Jakubowska – flet
Wojciech Tryksza – gitara elektryczna, elektronika

Data
04.02.2017 20:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
10 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2593797/buy/1
Kasa czynna
kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-17.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki