Sekta Denta – 10-lecie zespołu / support: Eddie/Hai

♕ Sekta Denta – 10-lecie zespołu / support:Eddie/Hai
⌚ 24.08.2018r. / godz.20:00
☞ 15zł
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/13533/Event/3031672
❤ Wirydarz CK

⚡ SEKTA DENTA ⚡
Jedyna w swoim rodzaju jazz metalowa orkiestra zawierająca w składzie klasyczne power trio, specjalistę od elektroniki oraz rozbudowaną sekcję dętą.

„…polski zespół Sekta Denta, który ma ładne brzmienie, ładnie gra i rozgrzewa nie do czerwoności jeszcze… ale jak wiadomo nagłe uderzenie gorąca może być niebezpieczne…” – Wojciech Mann, Polskie Radio Program III

Nazwa grupy odnosi się do Harveya „Twoface’a” Denta, cynicznego prokuratora Gotham City, który jako były przyjaciel, a następnie arcywróg Batmana toczy nieustanną walkę wewnętrzną pomiędzy spokojną i uporządkowaną częścią swojej osobowości a szalonym, energicznym i nieprzewidywalnym alter ego. Podobny dylemat jest istotą twórczości Sekty, która swobodnie żongluje skrajnie różnymi gatunkami muzycznymi wypracowując własną spójną i niepowtarzalną stylistykę.

Grupa, mocno osadzona w progresywnym rock’u i metalu spod znaku takich zespołów jak King Crimson, Tool czy The Mars Volta, w swoich wielowątkowych kompozycjach łączy malownicze tematy inspirowane brzmieniem m.in. Cinematic Orchestra ze swobodną jazzową improwizacją przypominającą elektryczny etap twórczości Milesa Davisa.

Wykorzystując szeroką gamę inspiracji oraz post-rockową ekspresję, Sekta kreuje muzyczne pejzaże i wciąga słuchacza w emocjonującą opowieść.

W 2014 grupa wydała jako kwartet debiutancką płytę długogrającą, która nagrana została w Electric Eye Studio w Szubinie pod Bydgoszczą. W utworze singlowym wokalnie udzielił się Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno. Produkcją, miksem i masteringiem zajął się Kuba Kapsa (Contemporary Noise Sextet, Something Like Elvis, Kuba Kapsa Ensemble).

Drugi album – Mars Zero EP – grupa wydała już jako orkiestra licząca w składzie 8 osób w lutym 2017 r. Za mastering odpowiadał Marcin Cichy (Skalpel).

Tadeusz Cieślak – saksofon altowy
Piotr „Maupa’ Gołębiowski – saksofon tenorowy
Lidia Szpulka – flet poprzeczny, klarnet basowy, wokal
Marcin Kabat Kowalczuk – puzon, tuba
Łukasz Prokop – gitara elektryczna
Michał „Wally” Walas – gitara basowa
Wojtek Tryksza – gitara elektryczna, elektronika
Daniel Furtak – perkusja

⚡ EDDIE/HAI ⚡
Czteroosobowa działalność niegospodarna, na własnych piosenkach. Laureaci Festiwalu Piosenki Artystycznej Wschody w 2017 i 2018. Jeżdżą i grają licząc, że coś w końcu pyknie, dzieję im się w głowach, mają mało czasu i duże pokoje. Nie rozkminiasz tekstów? Nie szkodzi, to zmyślone piosenki, otwórz drzwi bo przeciągasz właśnie linę, nie patrz na ręce, niech się okaże.

Eddie/Hai – Wokal/Gitara
Zuzia Nierubca – Wiolonczela
Borek Borkowski – Bas
Adam Lipinski – Perkusja

☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠

Data
24.08.2018 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury
Bilety
15 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/13533/Event/3031672
Kasa czynna
12.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140

Linki