SBB „Za linią horyzontu”

SBB – PREMIERA NOWEJ PŁYTY!

Za linią horyzontu” to nowy album legendarnego zespołu SBB, nagrany w oryginalnym składzie. Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski.

Powstało  8 rockowych utworów nawiązujących do najlepszych lat historii zespołu, jednak nie jest to podróż w czasie  a współczesne pokazanie  tego co w zespole zawsze było najistotniejsze. Rockowe brzmienie, energia i  wolność w muzyce te cechy zawsze określały styl SBB , powrót do pierwszego  składu osobowego uwypuklił najlepsze cechy grupy. Płyta to zbiór utworów które można by  nazwać piosenkami (jeden z utworów znalazł się na  Liście Przebojów Programu Trzeciego PR), suita która  bez wątpienia może zostać uznana za kolejny interesujący w tej stylistyce utwór grupy , są też krótkie utwory instrumentalne , swego rodzaju miniatury  które umiejętnie i ciekawie mieszają różne style muzyczne . Za słowa odpowiedzialny jest Krzysztof Niewrzęda, który współpracuje z Józefem Skrzekiem przy różnych projektach muzyka oraz Alina Skrzek  która napisała tekst do suity „Cud stworzenia świata” pojawiającej się na albumie. Kompozytorzy tego albumu to Józef Skrzek, Jerzy Piotrowski  oraz Apostolis Anthimos, który napisał trzy z ośmiu utworów które znalazły się na płycie .

Nagrania zrobiona w studio MaQ Records w Wojkowicach z  wspaniałym kolegą  Jarkiem Toiflem który jest odpowiedzialny za dwie tygodniowe sesje które miały miejsce  w 2015 roku. Miksy zrobił Reinhold Mack, człowiek który współpracował z Electric Light Orchestra, Queen , Extreem, Black Sabbath (realizował ich najcięższy w opiniach fanów album  Dehumanaizer)

Zawartość albumu oddajemy pod ocenę słuchaczy jednak o  atmosferze w trakcie nagrania najlepiej wypowiedział się Józef :

„Wspaniała Robota z Jurkiem i Apostolisem w zaprzyjaźnionym Studio Maq-records z Jarkiem i Mack-iem w Los Angeles .

Płyta oddaje dobry nastrój, przynosi wiele pięknej, bezkompromisowej muzyki która mamy nadzieję spodoba się wszystkim tym którzy ja usłyszą.

MIEJSCA SIEDZĄCE NIENUMEROWANE

Data
03.09.2016 20.00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Bilety
40 / 50 zł / MIEJSCA SIEDZĄCE NIENUMEROWANE
Kasa czynna
kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki