Pora na jazz: Irek Wojtczak – The bees’ knees

Jazz jest sztuką nieprzewidywalną i nieprzewidywalność jest dokładnie tym czego słuchacz może się spodziewać słuchając tej muzyki.
Irek Wojtczak, saksofonista/kompozytor, od lat związany ze sceną trójmiejską ma już ugruntowaną renomę na współczesnej polskiej scenie jazzowej, nie pozwalając nikomu na wygodne umieszczenie go i jego muzyki w ciasnej niszy co charakteryzuje jego twórczość. Nieustannie się rozwijając bada i kreuje swoje środowisko które z czasem zahaczyło o tak rożne dziedziny jak mainstream Jazz, Jazz-World Fusion, Jazz-Rock Fusion i eksperymentalny Free Jazz.Wojtczak z jego umiejętnością kameleona dostosowuje się do każdego otoczenia będąc dobrym przykładem nowoczesnego podejścia do muzyki improwizowanej. Muzyka zespołu jest kolektywnym wyrazem indywidualnej wolności muzyków, którzy tworzą wraz z Wojtczakiem.
Wspaniałe współgranie czterech artystów pozwala im również na pozostawienie sobie miejsca na indywidualną przestrzeń. Pomimo jasno określonych melodii i akordów muzyka wciąż obraca się i skręca w różnych kierunkach czy to harmonicznych, melodycznych czy tematycznych. Imponujące sola, znakomite improwizacje grupowe i inteligentne poruszanie po całej materii dźwiękowej. Wojtczak, który skomponował całą muzykę to osobowość liberalna a rezultatem tej postawy jest zbiorowa kreatywność w miejscu muzycznej zgodności czy posłuszeństwa.Wybór gitary w miejsce fortepianu jako instrumentu harmonicznego w tym przypadku okazał się idealny. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko słuchać i cieszyć się muzyką!!!
Adam Baruch, 2013
Irek Wojtczak – saksofon tenorowy, saksofon sopranowy
Kamil Pater – gitara (Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz)
Adam Żuchowski – bass (Mikołaj Trzaska, Mania Trio)
Kuba Staruszkiewicz – perkusja (Pink Freud, Maria Peszek, Kaszebe, Tymański Brass Ansamble).
Data
19.06.2016 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury
Bilety
ulgowy: 15,- / normalny 20,-
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2038344/buy/1
Kasa czynna
poniedziałek-piątek, godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniami tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki