POGODNO / premiera nowej płyty „Sokiści chcą miłości”

W tym roku mija 15 lat od ukazania się singla „Orkiestra”, jednego z największych przebojów POGODNO, zespołu który odrodził się właśnie jak feniks z popiołów w swoim najsilniejszym składzie przez wielu uznawanym za najlepszy koncertowy zespół w kraju:

Jacek Szymkiewicz – wokal, gitara
Michał Pfeif – wokal, gitara basowa
Marcin Macuk – wokal, instrumenty klawiszowe
Jarosław Kozłowski – wokal, perkusja

Na koncercie Pogodno będzie można usłyszeć premierowy materiał z nowej płyty pt. „Sokiści chcą miłości” oraz kilka starszych utworów w zupełnie nowych aranżacjach.

W tak zwanym międzyczasie członkowie Pogodno zajmowali się pisaniem, produkowaniem piosenek dla innych wykonawców (m.in. Nosowska, Brodka, Natalia Nykiel, Marek Dyjak), graniem w formacjach: Hey, BiFF oraz Zbigniew Wodecki & Mitch & Mitch.

Zespół Pogodno powstał w Szczecinie w 1996 roku. Nazwa pochodzi od jednej z dzielnic tego miasta. Swoją działalność rozpoczęli od koncertów w Niemczech – w Berlinie i Hamburgu. Dopiero później dali się poznać polskiej publiczności, prezentując inteligentne, poetyckie teksty i nowocześnie zaaranżowaną muzykę gitarową. Grupa zagrała ponad 300 koncertów w całej Polsce – od Szczecina po Przemyśl i zasłynęła z nieprawdopodobnej energii scenicznej i bezkompromisowej jakości brzmieniowej. Pod koniec 1999 roku Ryszard „Tymon” Tymański umożliwił Pogodno nagranie pierwszej płyty, zatytułowanej „Pogodno”, wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony, który wydał drugi album zespołu – „Sejtenik miuzik & romantik loff” (2001). Po ponad rocznej przerwie, szczecińska grupa powróciła z krążkiem „Hajle Silesia”, który oficjalnie firmowany był jako projekt „Pogodno gra Fochmanna”. Zespół wziął na warsztat utwory kultowego śląskiego artysty Hrabiego Fochmanna z Tychów. Materiał zyskał uznanie słuchaczy oraz krytyków i otrzymał nominację do nagrody Fryderyka.
Rok 2003 przyniósł kolejne zaskakujące wydawnictwo Pogodno – „Tequila”, będące słuchowiskiem radiowym do książki Krzysztofa Vargi pod tym samym tytułem. Wraz z wydaniem „Tequili”, grupa Pogodno zapowiedziała zakończenie działalności. Jednak rok później muzycy doszli do wniosku, że chcą raz jeszcze nagrywać pod szyldem Pogodno, a owocem tej decyzji był album „Pielgrzymka psów”. Płyta zawierała zarówno energetyczne, drapieżne utwory, kojarzące się z pierwszymi albumami, jak i abstrakcyjne teksty spod znaku „Hajle Silesia”. W 2006 roku zespół stworzył muzykę do serialu „Królowie Śródmieścia”. Członkowie grupy zagrali przy tym w produkcji realizowanej przez telewizję gościnne role. Piąty studyjny album szczecińskiej grupy ukazał się w 2007 roku. Swój tytuł – „Opherafolia” – wziął od autorskiego spektaklu zespołu, który swoją premierę miał na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w rok przed premierą płyty. W maju 2010 roku ukazał się longplay formacji zatytułowany „Wasza Wspaniałość”, a w 2011 płyta „Plemnik” w limitowanym nakładzie 777 sztuk.

bilety:
siedzące – link do biletów:
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2546361/buy/1

stojące – link do biletów:
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2551306/buy/1

Data
24.02.2017 20:00
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury
Bilety
35 zł siedzące / 25 zł stojące
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2551306/buy/1
Kasa czynna
kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki