Pink Freud / Envee feat Jan Michalec

Pink Freud założony w 1998 roku to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Formacja przedefiniowała jazzową kompozycję dla pożytku publiczności nowoczesnej i wymagającej. Muzyka zespołu wychodzi daleko poza kanony tradycyjnej formy improwizacji i pomimo klasycznego instrumentarium wzbogaconego o najnowsze muzyczne narzędzia elektroniczne ociera się o różne style od punkrocka i rocka, poprzez drum’n bass, jungle i dub aż po eksperymentalną muzykę elektroniczną. W pełni świadome przekraczanie granic gatunkowych w połączeniu z kolektywną improwizacją stwarza niesamowicie energetyczną, pełną subtelnych melodii muzyczną kąpiel dla publiczności wrażliwej i świadomej.

Ostatni album Horse & Power powstały przy współpracy z Rolim Mosimannem – producentem współpracującym m.in. z Faith No More, The Young Gods i The The oraz Marcinem Cichym współtwórcą legendarnego duetu producenckiego Skalpel wydającego dla prestiżowej wytwórni Ninja Tune został zaprezentowany podczas trzech potężnych tras koncertowych w Polsce, Kolumbii, Argentynie, Brazylii, Japonii, Korei, Czechach.

ENVEE

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum.
Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku. Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień.
Muzyka wszystkich czasów- od najświeższej po tę chrupiącą winylową historią. Muzyka wszystkich rejonów świata. Rytmy miasta i dżungli wpisują się w jego swoistą wizytówkę.
Współpracował m.in. z Tomaszem Stańko, Natalia Przybysz, Fiszem, Kayah i mnóstwem innych muzyków.

JAN MICHALEC

Trębacz zainspirowany ponadczasową twórczością takich legend jak John Coltrane, Miles Davis czy Keith Jarret, a także odważnymi eksperymentami współczesnych artystów, m.in. Dave Douglas’a, Nils Petter Molvaera, Roy’a Hargrove’a, Roberta Glaspera, nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego.
Współpraca: Raashan Ahmad, Abradab, Wienio, Te-tris, Zgas, Lion Vibration, Sinusoidal, Warsaw Balkan Madness, Kuba Sojka, Radicall, Dj Flush, Mori Norihiko & Shingo Suva, Kolektyw Impulse of Tunes, Marquez iLL. Członek zaspołów 3 Birds Up, RuuR, Zebra Dub, Electro Acoustic Beat Session, Reso, Second Name.

Zapraszamy!

Data
17.07.2015 21:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
20 zł
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/pink-freud-10978/125440-bilety-na-koncert
Kasa czynna
pon. - pt. 12:00 - 17:00 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Linki