Pora na jazz: Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio

„VARS & KAPER – DeconstructiON” to nie tylko połączenie korzeni polskiego jazzu, głęboko tkwiących w muzyce filmowej dwóch wielkich kompozytorów: Henryka Warsa i Bronisława Kapera, często interpretowanych przez takich gigantów, jak John Coltrane czy Miles Davis, z muzyką tu i teraz. To nie tylko wpadające w ucho piękne, słowiańskie melodie narysowane współczesną kreską. To także szukanie części wspólnej pomiędzy DJ-em i aurą akustycznego trio. Miejsce, gdzie współczesny groove i motoryka trio fortepianowego nie walczą ze sobą o lepsze jutro, ale tworzą naturalny pomost między tym, co stare i tym, co współczesne. Jak Ying i Yang. Wielka równowaga Mocy.

Skład zespołu:

Paweł Kaczmarczyk – fortepian
Kuba Dworak – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja
Mr. Krime (Wojciech Długosz) – DJ

Bronisław Kaper i Henryk Wars to jedni z pierwszych Polaków, którzy postawili swoje stopy w Hollywood i współtworzyli sukces amerykańskiego kina Złotej Epoki Hollywood. Ich kompozycje zabrzmiały w ponad dwustu amerykańskich produkcjach od lat 30. do 60. Choć przyczynili się bezspornie do rozwoju amerykańskiego filmu, nazwiska te w samej Polsce nie są szerzej znane. Także fani Milesa Davisa i Johna Coltrane mogą być zaskoczeni, że słynne jazzowe standardy „On Green Dolphin Street” i „Invitation” napisał Bronisław Kaper, a polscy fani piosenek międzywojennych: „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Zimny Drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą” z trudem wymieniają nazwisko autora tych przedwojennych hitów: Henryka Warsa. Kaper na zawsze zapisał się w historii polskiej kinematografii. Jako pierwszy Polak, w 1953 roku zdobył Nagrodę Akademii za najlepszą muzykę w filmie „Lili”. Utalentowany polski pianista jazzowy i improwizator – Paweł Kaczmarczyk wraz z założoną przez siebie utytułowaną formacja Audiofeeling Trio wziął na warsztat zapomniany repertuar mistrzów hollywoodzkich soundtracków i podda je twórczej eksperymentalnej dekonstrukcji. Ten nowy, niebanalny szlif to spotkanie dwóch stylistyk i zderzenie metody komponowania na żywo z klasycznym dla złotej epoki Hollywood językiem. To prawdziwa gratka dla miłośników jazzowego brzmienia.
Materiał wykonany podczas koncertu zostanie nagrany studyjnie na potrzeby nowego albumu Pawła Kaczmarczyka. Premiera płyty w maju 2016r.

1.”PO MLECZNEJ DRODZE” (Henry Vars) – „Wielka Droga” 1946
2.”INVITATION” (Bronislau Kaper) – „Invitation”, 1952
3.”ACH ŚPIJ KOCHANIE” (Henry Vars) – „Paweł i Gaweł”, 1938
4.”JUŻ NIE ZAPOMNISZ MNIE” (Henry Vars) – ” Zapomniana melodia”, 1938
5.”WHILE MY LADY SLEEPS” (Bronislau Kaper) – „Chocolate Soldier”, (1941)
6.”NINON” (Bronislau Kaper) – „Zdobyć Cię Muszę” 1933
7.”ALL GOD’S CHILLUN GOT RHYTHM” (Bronislau Kaper) – „A Day at the Races”,1937
8.”FOLLOW ME” (Bronislau Kaper) – „Mutiny On Bounty”, 1962
9.”PANIE JANIE” (Henry Vars) – „Zapomniana melodia, 1938

Data
22.07.2016 21:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury / ul. Peowiaków 12
Bilety
15 zł - ulgowy / 20 zł - normalny
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2111390/buy/1
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki