After party Żurawie: P. Unity / Papa Zura & Markey Funk

Miejsce: Wirydarz CK
Data: 27 maja 2017 r.
Start: 22:00
Bilety: 20 pln / zaproszenia Gali Żurawie 2017
Bilety dostępne w kawiarni Szklarnia lub w dniu koncertu przy wejściu do Wirydarza Centrum Kultury w Lublinie.

Koncert: P. Unity (PL)
Dj’e: Markey Funk (IL) i Papa Zura (PL)
Przygotujcie się na prawdziwą Funkową bombę!

P.Unity
P.Unity to dziewięcioosobowy, warszawski funkowy zespół. W swojej astralnej podróży od funkowych korzeni do nieznanych muzycznych rejonów, sięgają po elektronikę, trafia się trochę psychodelicznego soulu i naturalnie rapu. Na swoich koncertach zespół wytwarza niesamowitą funkową atmosferę, pełną dynamiki i zabawy rodem z płyt Funkadelic/Parliamentu. Pod koniec 2016 roku zarejestrowali materiał na swoja pierwsza EP-kę – Mango, której masterem zajął się Marcin Cisło (vel Kwazar). Zespół – mimo że młody – grał już z Pauliną Przybysz + Sonar Soul, Mr. Krime’em, Enveem, Mistym.

Aktualnie P.Unity gra w składzie:
Maciej Sondij – gitara, wokal
Miłosz Oleniecki – klawisze
Rafał Dutkiewicz – perkusja
Adrian Manowski – bas
Jędrzej Dudek – wokal
Sara Jaroszyk – wokal
Weronika Grzesiewicz – wokal
Bartek Tkacz – saksofon
Witek Haliniak – puzon

ZURA
Od połowy lat 90. aktywny jako DJ i promotor muzyczny. Jego sety to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli w porządnym old school’owym miksie. Z torbami winylowych singli 7″ zwiedził kluby, festiwale i stacje radiowe w Polsce i wielu innych krajach. Od Londynu przez Moskwę, do Tokio, miksując zarówno w małych pubach jak i na wielkich imprezach jak Festiwal Open’er czy Męskie Granie. Ma na koncie kilka własnych produkcji, w tym winylowe single wydane przez label Funky Mamas & Papas. Należy do kolektywu Soul Service, z którym od 2005 roku promuje muzykę funk/soul/jazz, psychodelię lat 60′, tropikalne rytmy a także płyty winylowe jako nośnik. Soul Service są autorami znanej serii płytowej Polish Funk i kilku innych albumów przedstawiających polską muzykę lat 60/70. Przez kilka lat prowadzili cotygodniową audycję „Soul Service” w nieistniejącym już Radiu ROXY.

Markey Funk
Mieszkający na co dzień w Jerozolimie muzyk, DJ, producent, kolekcjoner starych winyli i turntablista to doskonale znana postać na izraelskiej scenie muzycznej.
Skreczer zespołu The Apples – jednej z gwiazd Lublin Jazz Festival. Słynie z energetycznych setów Soul-Funk-Psych-Grooves , jednak obszar jego muzycznych poszukiwań to także wczesna elektronika, folk, library music i psychodelia lat 60/70. „Instinct” jest inspirowany właśnie wczesną psychodelią i soundtrackami filmów z lat 70.

Zapraszamy.

Data
27.05.2017 22:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
20 zł
Bilety online
Bilety do kupienia w kawiarni Szklarnia

Linki