MMW: BLACK MOCCASIN & KINIOR + autentyczne jam session

MODERN MUSIC WEEKEND

Trzydniowy cykl muzyczny, ukazujący unikalne i niepowtarzalne zjawiska we współczesnym jazzie i jego okolicach.

BLACK MOCCASIN & KINIOR + autentyczne jam session
Black Moccassin (Mokasyn Błotny) – Założony przez Macieja Połynko (Piołun, Tadeusz Cieślak Trio, Joseph Wieniawski Sextet) i Łukasza Prokopa (Sekta Denta, Joseph Wieniawski Sextet) duet na gitarę i perkusję o cechach jadowitego węża z podrodziny grzechotnikowatych. Mokasyn pełza swoim muzycznym szlakiem ślizgając się pomiędzy gatunkami.

Włodzimierz „Kinior” Kiniorski – multiinstumentalista, kompzytor, producent muzyczny. Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków.
Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną. Grał w zespołach: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys. Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy ze Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko nizż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków z Milesem Davisem na czele – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.

Data
03.11.2017 19:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie / Peowiaków 12
Bilety
20 zł / KARNET NA 3 dni – 39 zł (wstęp bezpłatny dla uczestników jam session)
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Show/Description/10584
Kasa czynna
10.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140

Linki