Michał Milczarek Trio – Ambient works

Michał Milczarek Trio – Ambient Works
14.02.2018 / godz. 20:00
Piwnice Centrum Kultury

Michał Milczarek Trio to jedna z najciekawszych grup muzycznych na polskiej scenie jazzowej. Zespół tworzy muzykę będącą połączeniem modern jazzu, free jazzu, elektroniki i rocka. Koncerty MM3 uchodzą za niezwykle żywiołowe i prezentujące jazz w zdecydowanie nowatorskiej perspektywie. Zespół występował na prestiżowych festiwalach w Polsce, na Ukrainie, w Wietnamie, w Niemczech i Szkocji.
MM3 zwyciężyło w konkursie „Jazzowy Debiut Fonograficzny” (2014) organizowanym przez Instytut Muzyki i Tańca. Zespół ma na koncie trzy wydawnictwa: EP-kę The Big Game (2012), albumy Squirrels and Butterflies (2014) i najnowszy Ambient Works (2016).

Zespół występuje w stałym składzie:
Michał Milczarek – gitara
Bartek Łuczkiewicz – bas
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Jesienią 2014 r. ukazał się debiutancki album MM3 Squirrels and Butterflies.  Na płycie odnaleźć można wpływy muzyki elektronicznej, hip-hopu, rocka czy fusion. Dzięki temu kompozycje, które znalazły się na płycie ukazują jazz w innowacyjnej odsłonie brzmieniowej. Przyczynił się do tego także producent albumu – Envee, który do brzmienia muzyki MM3 podszedł bardzo kreatywnie. Materiał nagrano w warszawskim Quality Studio. Płyta została wydana przez Akademię Rocka dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Jazzowy Debiut Fonograficzny Roku”.

Druga płyta zespołu – Ambient Works – jest projektem z pogranicza ambientu, minimalizmu, modern- i free-jazzu. Muzycy zarejestrowali w pełni improwizowany materiał. Jego produkcją, mixem i masteringiem zajęli się Envee i Michał Milczarek. Album „Ambient Works” wymyka się muzycznym schematom i podziałom, jest nowatorski w aspekcie aranżacyjnym, jak i brzmieniowym, prowokuje do nieco innego spojrzenia na jazz i muzykę improwizowaną. Można na nim znaleźć dźwiękowe przestrzenie (VN), utwory minimalistyczne (Fogs), transowe rytmy (Burnt Toast, Coffe Stains), a nawet spreparowane brzmienie dzwonów z drezdeńskiej katedry (Dresden).

Data
14.02.2018 20:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
20 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/11454/Event/3001334
Kasa czynna
10.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140

Linki