Marek Dyjak & Goście (Skubas, Basia Derlak)

Nazwa wydarzenia: Marek Dyjak & Goście (Skubas, Basia Derlak)
Data: 11.08.2017r.
Godzina: 20:30
Wstęp: 60 zł

https://www.tiketto.pl/Sell/Description/9709/Event/2841069

MAREK DYJAK
Sam siebie nazywa barowym grajkiem. „Najbardziej prawdziwy głos na polskim rynku muzycznym” – tak ocenia go krytyczka muzyczna, nauczycielka śpiewu Elżbieta Zapendowska. Głos na granicy desperacji, krzyku i rozpaczy, nic sobie nie robi z takiej czy owakiej konwencji. Dyjak to Dyjak – mówią przyjaciele; facet, który żył po bandzie, pił po bandzie, aż dotarł do końca drogi. On też tak czuł. Niektórzy widzą w tym artystyczną pozę – Dyjaka wyklętego, samotnika i indywidualistę. Mocnym głosem, śpiewa równie mocne utwory, w których – jak mówią sami fani – jest krew, żółć i łzy. Na rynku papierowych supermenów jest zjawiskiem – ocenia Jan Wołek.
Ma za sobą wiele koncertów w całym kraju. Na co dzień występuje z trębaczem Jerzym Małkiem, pianistą Markiem Tarnowskim, kontrabasistą Michałem Jarosem oraz perkusistą Arkiem Skolikiem, ale nie są mu obce koncerty wyłącznie z gitarą. Dyjak jest jak prawdziwy buntownik, co to rzuca się głową naprzód, a dopiero potem podlicza bilans zysków i strat. Takie są też jego koncerty – zero taryfy ulgowej, śpiewa to, co czuje i myśli, nawet jeśli taki ekshibicjonizm sporo go kosztuje.

SKUBAS
Kompozytor, gitarzysta i wokalista o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek. Muzyka Skubasa to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Artysta w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Zagrał koncerty na wszystkich znaczących polskich festiwalach (Open’er, Jarocin, Męskie Granie, Warsaw Orange Festival, Oświęcim Live Festival…). Otrzymał nominację do Fryderyków 2013 i 2014 w kategoriach „Debiut Roku”, „Płyta Roku” oraz „Utwór Roku” za single Linoskoczek i Nie mam dla ciebie miłości.

BARBARA DERLAK
Religioznawczyni, songwriterka i storytellerka. Pisze teksty na bazie ludowych źródeł, opowiada bajki i historie inspirowane apokryfami Nowego Testamentu, układa muzykę do filmów i spektakli, śpiewa, gra na harfie celtyckej, klarnecie, neju i innych dobrodziejstwach. Jej oczko w głowie to zespół „Chłopcy kontra Basia”, z którym przygotowuje już trzeci album – „Legendy miejskie”. Można ją także usłyszeć w duecie „Derlak/Wielądek, Apokryfy” oraz – już niebawem – w nowym jazzowym składzie z siostrą – Agą Derlak.

Data
11.08.2017 20:30
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
60 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/9709/Event/2841069
Kasa czynna
10.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140