Marcin Świetlicki & Antoni „Ziut” Gralak

Nazwa Wydarzenia: Marcin Świetlicki / Antoni „Ziut” Gralak
Data: 18.08.2017r.
Godzina: 20:30
Wstęp: wolny

„Trąbka Antoniego narzuca zupełnie inne moje podejście do tekstu. Obydwaj zwierzamy się w tych piosenkach, jesteśmy bliżej słuchaczki i słuchacza. Płyta będzie albo jej nie będzie, tego jeszcze nie wiadomo. Najlepsza byłaby płyta koncertowa, bo w takich momentach czasami rodzi się magia” – wyznaje Marcin Świetlicki w wywiadzie dla Gazety Wyborczej.

Marciń Świetlicki
Poeta, powieściopisarz, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Debiutował tomem wierszy „Zimne kraje”. wydanym w 1992 r. przez fundację „bruLionu”. Do 2004 r. pracował jako korektor w „Tygodniku Powszechnym”. Przez pewien czas w duecie z Grzegorzem Dyduchem prowadził program telewizyjny „Pegaz”. Zagrał główną rolę w dramacie Wojciecha Smarzowskiego „Małżowina” (1998) oraz gościnnie pojawił się w filmie „Anioł w Krakowie” (2002). W prozie pod własnym nazwiskiem zadebiutował w 2006 r., wydając książkę „Dwanaście”, która dała początek trylogii kryminalnej – „Trzynaście” (2007) i „Jedenaście” (2008). Laureat licznych nagród literackich, m.in. im. Georga Trakla, Fundacji im. Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma „bruLion”, Paszportu „Polityki” (odmówił przyjęcia), Nagrody Literackiej GDYNIA (za „Jedenaście”). Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE.

Antoni „Ziut” Gralak
Trębacz, kompozytor, producent muzyczny. Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Jako trębacz nadal szlif najważniejszej scieżce polskiego off jazzu lat 80. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe. Jako ceniony muzyk sesyjny współpracuje z czołówka jazzowej sceny i wieloma gwiazdami. Związany ze scena drum 2019; bassowa. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.

linki:
https://www.youtube.com/watch?v=fYSD8_6dQL8

http://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,21419128,swietlicki-i-gralak-czyli-freestyle-w-scenie-tfp-zdjecia.html

Data
18.08.2017 20:30
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
wstęp wolny