Łydką w chłoniaka / koncert charytatywny / Wirydarz CK

19.07.2019r.
godz. 20:00
wstęp wolny / datki będą zbierane tylko do oznaczonych puszek.
Nr zbiórki: 2019/2852/OR

Dla kogo będzie zbiórka?

💖 Anka Kawiak – Łydka, 37 letnia kobieta, wychowuje 12 – letnią córkę, ma dwa koty, rower, wynajęte mieszkanie, pracę, którą kocha – ot, banalne i zwykłe życie jakich setki widzimy każdego dnia. Anka ma też chłoniaka- stanęła w obliczu wyzwania. W 2017 roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy układu immunologicznego – Chłoniaka Hodgkina. Pierwsza linia leczenia przyniosła krótkotrwałą remisje. Obecnie choroba wróciła – Anka jest w trakcie silniejszej chemioterapii i będzie przygotowywana do autoprzeszczepu.

Chłoniak Hodgkina (ziarnica złośliwa) to nowotwór, który rozwija się głównie w węzłach chłonnych i w innych narządach limfatycznych. Stanowi ok. 1% wszystkich nowotworów w Polsce i dotyka głównie młodych ludzi. 30 % chorych na chłoniaka Hodgkina nie reaguje na standardowe terapie. Choroba ta dotyka zwykle ludzi przed 40 rokiem życia.

Anka potrzebuje naszej pomocy, aby mieć siłę do walki z tym bezwzględnym przeciwnikiem.

Koncert, który chcemy zagrać ma dać siłę, energię i pokazać Ance, że nie jest sama w swojej walce.

Swoim wsparciem i talentem wspierają nas i zagrają dla Anki:

💞 MIKROELEMENTY to dziewięcioosobowa orkiestra powołana do działania w celu uzdrawiania za pomocą dźwięku. Zespół tworzy muzyczny organizm oparty na medytacyjnym transie, który jest wspólnym mianownikiem dla muzyków wywodzących się z różnych światów dźwiękowych. Wzajemna otwartość na energię poszczególnych członków składu oraz skłonność do spontanicznej improwizacji jest fundamentem tworzonej przez nich muzyki. W gronie artystów, którymi się inspirują (a także reinterpretują ich utwory) znajdują się tacy twórcy jak: John Coltrane, Fela Kuti czy Don Cherry. Skład kapeli to wyjątkowy kolaż osobowości: najbardziej doświadczeni członkowie zespołu – ikona bębniarstwa w Polsce – Jerzy „Słoma” Słomiński oraz kontrabasista Karol „Kolor” Gadzało połączyli siły z muzykami związanymi z alternatywną sceną muzyczną Lublina: Maćkiem Połynko, Łukaszem Prokopem, Łukaszem Gładyszem, Lidią Szpulką i Tadeuszem Cieślakiem (znanymi z takich formacji jak min. Sekta Denta, Joseph Wieniawski Sextet, Betanjehu, Piołun czy Techytrze) oraz ugruntowanymi już na lubelskiej scenie muzykami zasilającymi sekcję dętą: Marcinem „Kabatem” Kowalczukiem oraz Piotrkiem „Maupą” Gołębiewskim znanymi m.in. z legendarnego składu „Skubańce”.

💞 MORIAH WOODS – singer – songwriterka Moriah Woods, obecnie mieszkanka Puław, pochodzi ze stanu Colorado w USA. Muzykę ma we krwi, jej matka jest skrzypaczką, ojciec – muzykiem rockowym. Już jako nastolatka wyprowadziła się z domu by grać i podróżować. Po powrocie w rodzinne strony Moriah zajęła się pisaniem własnych utworów. W grudniu 2013 roku ukazał się jej pierwszy album zatytułowany „Bring the Rain”. Co ciekawe, krążek nagrała samodzielnie we własnym domu. Płyta zawiera dziesięć kompozycji utrzymanych w stylistyce amerykańskiego folku lat 20. W 2016 roku wydała pierwszy studyjny album „The Road to Some Strange Forest” pod patronatem Co Jest Grane 24. Płytę tę promował singiel „The Serpent” do którego został nakręcony teledysk. Ma na swoim koncie koncerty w Polsce jak i za granicą, koncertowała w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, USA, Węgrzech, Słowacji, Ukrainie i Estonii. Wraz ze swoim zespołem występowała m.in.: Łódź Songwriter Festival (2015), Liveurope Showcase (2015), Poznań Enea Spring Break (2016), Slow Life Music Festival (2016), Augustoff Festival (2016), Piotrkoff Festival (2018). Szerszej publiczności dała się poznać otwierając koncerty artystyki LP podczas polskiej części jej europejskiej trasy w Warszawie i Poznaniu. Wraz z zespołem została finalistką konkursu Firestone Headliners of Tomorrow (2017).

💞 SPIĘCI KUMPLE LUZAKA – zespół stworzony z młodych muzyków, w którego skład wchodzi: Filip Borowicz – wokal. Najbliższy jest mu rap i hip hop. Doświadczenie sceniczne zdobywał min. podczas koncertów, jam sessions, koordynacji eventów klubowych. Jego charyzma i talent sprawiają, że odnajduje się w każdym gatunku muzycznym od popu na heavy metalu skończywszy. Mistrz freestyle`u zaśpiewa ulubione kawałki Anki, Jakub Wronowski – multiinstrumentalista, przyjaciel Luzaka, Marceli Górski – pochodzi z dolnego śląska, multiinstrumentalista, Karol Kisiel – muzyk samozwańczy, pasjonat basista Stanisław Warchoł – pozytywny muzyczny zapaleniec, klawisze.

imprezę poprowadzi Bogusław Zbigniew Byrski

…dobro wraca…

Stowarzyszenie Ośrodek Wspierania Rodziny
KRS: 0000005861 z dopiskiem dla Anny Łydki
Nr zbiórki: 2019/2852/OR

💞🌹🌷💗💞

Data
19.07.2019 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
wstęp wolny