LSM Rodzinne Nagrania – Acoustic & Sound System

„One Love, One Heart, Let’s get together and feel alright.” – Bob Marley

14 Luty to dla wielu osób data wyjątkowa, w związku z tym proponujemy tego dnia wyjątkowe wydarzenie muzyczne: koncert akustyczny Ignatz I & Junior Stress. wraz z zespołem bębniarzy, którzy zaprezentują znane jak i niesłyszane dotąd utwory, w nowych aranżacjach. Oprócz tego nie zabraknie dźwięków reggae będących wynikiem czułego związku igły gramofonowej z płytą winylową, które będą permanentnie obracać się w tańcu przez noc zaraz po koncercie, o dobrą atmosferę zadbają specjaliści w swojej dziedzinie: King Stress, Rasta Sepomatik, V-Tech + goście.

Czujesz miłość do muzyki? Przyjdź i poczuj się jak w domu i wielkiej rodzinie.
Artyści:
Ignatz I – człowiek z Lublina, z dzielnicy LSM. Współzałożyciel zespołu GETO BLASTA (2003 rok) w składzie: Natty-B, Junior Stress, V-Tech. Komponuje, pisze teksty, gra na gitarze i śpiewa reggae, ale też stosuje kombinacje brzmień bluesa i hip-hopu. Współpracuje z różnymi artystami, dogrywając gitarę i wokal. Efektem jego doświadczeń jest ostatnio wydana solowa płyta, która nosi tytuł „Dobrze będzie”, zawierająca 10 kompozycji stworzonych w ciągu ostatnich paru lat. Poprzez muzykę pragnie, by do słuchaczy dotarły dobre emocje i myśli, wprawiając w pozytywny stan ducha, wibrację, trans, który będzie jednoczyć ludzi. Jest także buntem wobec otaczającego nas zła i niesprawiedliwości.

Junior Stress – Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów na polskiej scenie muzyki reggae, który przez mikrofon wybrzmiewał już w podstawówce, zaczynając od dogrywania się do hip-hopowych podkładów z kaset taty (King Stress!). Niewiele później do hip-hopu dołączyło reggae i raggamuffin.Członek Geto Blasta i Love Sen-C Music (LSM), najstarszego Sound Systemu z Lublina. W 2008 roku ukazała się pierwsza solowa płyta Stressa pod oczywistym tytułem „L.S.M.” Równoległym projektem Juniora Stressa jest czołowy polski sound system Dancehall Masak-Rah, który współtworzy z 27Pablo oraz Drivah. Współpracował niemal z cąłą sceną reggae, dancehall w Polsce, jak i wieloma hiphopowymi projektami, między innymi z Natural Dread Killaz, Bas Tajpanem, Sidney Polakiem, Mesajah, Eastwest Rockers, Mariką, Grubsonem czy JWP, Hemp Gru. W ramach wspólnego projektu z zamieszkałymi w Lublinie uchodźcami z Czeczenii nagrał poruszającą antywojenną pieśń „Wojny za miedzą”. Człowiek o niewyczerpywalnym potencjale muzycznym.

V-Tech – Niezastąpiony perkusista/bębniarz Chonabibe i Geto Blasta, który feeling reggae ma we krwi, ale dobrze odnajduje się w różnych gatunkach muzyki, tym razem wystąpi w roli bębniarza.

Rasta Sepomatik – Edukację muzyczną zaczął w 92′, chodząc na soundsystemy, tak wtedy nazywano balangi w Lublinie. Lubi i gra Reggae, Raggamuffin, Dancehall , Drum’n’Bass i Ragga-Jungle (DubWise) oraz NuSkool Breakbeat. W 2002 wstąpił do kolektywu jakim jest Love Sen-c Music Sound System. Wcześniej założył również kartel ShamanaGurus, członek Sen-C Rollers, winny niejednej balangi w mieście i poza jego granicami.

King Stress – Jeden z filarów LSM ( Love Sen-C Music), najstarszego polskiego Sound Systemu, który od końca lat 80-tych nieprzerwanie promuje pozytywne wibracje i muzykę reggae na polskiej scenie klubowej. W latach 2005 i 2006 LSM zwyciężył prestiżowy poznański Sound Clash, pojedynek najlepszych polskich sound systemów. King Stress swoją historię w LSM zaczynał jako naczelny grafik, pózniej został selektorem. Był też promotorem pierwszych lubelskich imprez z muzyką hip-hop. Gra reggae, dancehall, dub, hip-hop ale nie stroni także od ostrzejszych brzmień.
Bracia Słomińscy – Muzycy wychowani w duchu naturalnej muzyki bębnów, którzy kontynuują muzyczną drogę rozwijając swoje instrumentaryjne talenty. Angażują się w wiele znanych projektów, grając częso razem pod szyldem D’Roots Brothers.

Love Sen-C Music to lubelski sound system grający muzykę reggae i dancehall. Jego początki sięgają końca lat osiemdziesiątych. Nazwa nawiązuje zarówno do LSM, dzielnicy mieszkaniowej w Lublinie, jak i do ideologii rasta: Miłość, Sensi i Muzyka. To jedni z pionierów soundsystemów w Polsce. Skład ten powstał w 1989 roku, na początku romansowali z klasycznym hip-hopem, zagrali jednak na Marleykach ’91. Później swe muzyczne poszukiwania skierowali w stronę jungle, a w roku ’95 założyli najbardziej zasłużoną i największą grupę dystrybuującą reggae – Tam Tam Records. Byli jednymi z pierwszych organizatorów koncertów, którzy ściągnęli do Polski największe gwiazdy sceny. Na ich zaproszenie w Polsce zagrali: Michael Rose, Luciano, UK Apachi i Fun Da Mental, Qualitex Studio Sound System z Jamajki, Sir David Rodigan i wielu innych. Na długo zanim „soundsystemy” opanowały masową wyobraźnię stoczyli pięć „pojedynków Interbass” z Joint Venture Sound System. Grupę obecnie tworzą: King Stress, Silva Dread Dj OK, Rasta Sepomatik i Junior Stress, każdy z nich angażuje się w różne projekty.

Data
14.02.2014 22:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 / Szklarnia/Sala Widowiskowa
Bilety
10 pln
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz płatne przy wejściu

Linki