SOFA SOUNDS: Kroki

„SOFA SOUNDS” to cykl muzycznych spotkań w Podziemiu Centrum Kultury w Lublinie, podczas kórych, w każdym miesiącu usłyszymy premierowe koncerty w klimacie muzyki downtempo, trip hop, acid jazz, soul, indie rock, alternative pop, ambient i inne.
Świeże projekty muzyczne, nastrojowe miejsce, muzyka na żywo,wyjątkowa atmosfera.

Zespół „Kroki” to najnowszy projekt zainicjowany przez jednego z najbardziej oryginalnych i utalentowanych polskich producentów, występującego pod pseudonimem – Szatt. Zespół dotychczas wystąpił w ramach Sofar Sounds w Warszawie, zaczarowując od tamtej pory coraz większą grupę słuchaczy. ‚Kroki’ to wypadkowa trzech muzycznych światów. Inspiracje sięgają jazzu, soulu, Indie Rocka, a wszystko okraszone jest eksperymentalną elektroniką. Wspólną działalność zapoczątkowała współpraca muzyków przy albumie „Bloom” Szatta. Artyści pracują obecnie nad pierwszym wydawnictwem, którego premiera jest planowana w pierwszym kwartale 2016 roku.

Po koncercie  zapraszamy na producencki Live Act Szatta, wszystko w klubowej atmosferze Podziemi Centrum Kultury w Lublinie.

Szatt
Łukasz „Szatt” Palkiewicz to producent z Raciborza, obecnie mieszkający w Poznaniu. Współtwórca nieszablonowego kolektywu Zaburzenia. Mistrz Polski beatmakerów w kategorii Live act w roku 2013. W tym samym roku wydał własnym sumptem instrumentalny album ‚Future Voices’. Zwiedził wiele polskich miast, prezentując swoją muzykę w formie Live actu. Jego muzyczne początki osadzone były w hiphopowej stylistyce, jednak na dzień dziejszy znacznie od tego odbiega, kreując brzmienie szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Dowodem na to jest jego najnowszy album ‚Bloom’, który jest jednocześnie pierwszym wydawnictwem Flirtini Records. „Bloom” został uznany za jedną z najlepszych polskich płyt 2015 roku wg portalu Bran New Anthem. Szatt współdzielił scenę z takimi artystami jak: Lapalux, Taylor McFerrin, Sun Glitters, Noon, Envee, Kixnare, Iza Lach, Paulina Przybysz oraz wielu innych.

Paweł Stachowiak
Basista, który od wielu lat doskonali swoje umiejętności gry na gitarze basowej. Szlifował swoją technikę u Wojtka Pilichowskiego i Adriana Maruszczyka. Mimo swojego młodego wieku grał już wspólnie z Markiem Raduli i Jackiem Królikiem, podczas Ogólnopolskich Dni z Gitarą. Jego partie basowe można usłyszeć na płytach takich artystów/zespołów jak: Remigiusz Szuman, Eugeniusz Kowalski, Trylion, Olga Matuszewska, Dj Czarny/Tas, Szatt.

Jaq Merner
Jakub Goleniewski, to młody lecz bardzo kreatywny wokalista. Mimo stosunkowo niewielkiego dorobku muzycznego, zdobywa coraz większe grono słuchaczy. To entuzjasta fuzji dźwięków, wykorzystania żywych instrumentów z cyfrowymi kompozycjami. Członek wrocławskiego kolektywu Regime współpracował dotychczas z producentem Matt Peanut, jednak świetnie też odnajduje się w Indie Rockowym zespole Waiting For An Audience.

Data
30.01.2016 20:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Podziemie CK / Poziom -1
Bilety
15 zł
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki