Jazzpospolita / premiera płyty ‚Humanizm’

W marcu 2017 roku w budynku Centrum Kultury zawita kolejna premiera. Tym razem przyjedzie zespół JAZZPOSPOLITA z najnowszym materiałem z płyty ‚Humanizm’.

Jazzpospolita założona w 2009 roku stała się jednym z ciekawszych zjawisk na polskiej scenie muzycznej, co potwierdziła płyta „Jazzpo!”, czwarta w dorobku grupy.

Zespół wydał dotychczas cztery albumy i zagrał około 300 koncertów w Polsce i Europie (Anglia, Niemcy, Rosja, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Szwecja, Dania, Belgia, Szkocja). Promując ostatni album „Jazzpo!” grupa zagrała także dwutygodniową trasę w Chinach, występując między innymi na festiwalach Beijing Nine Gates i Shenzhen Oct Loft.

Działając przez siedem lat w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – Jazzpospolita wypracowała własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyła liczną grupę fanów. Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z różnych pokoleń i kręgów. Zespół z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych (London Jazz Festival, Copenhagen Jazz Festival) i popowo-rockowych (Open’er, Męskie Granie).

Instrumentalna muzyka kwartetu najlepiej sprawdza się na żywo, co doceniła redakcja 3 Programu Polskiego Radia, nazywając zespół odkryciem koncertowym roku 2011.

Stefan Nowakowski – bas
Wojtek Oleksiak – perkusja
Michał Przerwa-Tetmajer – gitara
Michał Załęski – fortepian, klawisze

Od recenzentów:

Świat bywa zaskakujący, co potwierdza przypadek Jazzpospolitej, eklektycznej brzmieniowo grupy, która teoretycznie – mocno ukochana przez krytykę na początku kariery – powinna się przestać rozwijać i osiąść na laurach. Tymczasem wydała najlepszą płytę w dyskografii (…).”
Bartek Chaciński, Polifonia, Polityka

Jak dla mnie Jazzpospolita może występować tutaj co tydzień, jeśli tylko zaoferuje to, co przyniósł chyba jeden z najlepszych koncertów w ramach Ars Cameralis, na którym w ciągu ostatnich edycji miałem okazję się pojawić.
Marek Cichoń, portal Music Is

Data
18.03.2017 20:00
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury
Bilety
35 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2645614/buy/1
Kasa czynna
kasa czynna: pon. - pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem tel.: 81 466 61 40 e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki