Jazzpospolita – Jazzpo!

W październiku 2014 Jazzpospolita wydaje swój czwarty album pt. „Jazzpo!”. Płyta będzie zawierała nowy materiał, a zespół ruszy w kolejną trasę koncertową, która nie ominie również Lublina.

Jazzpospolita, obecna na scenie od 2009 roku, stała się jednym z ciekawszych zjawisk muzycznych. Zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce. Działając w niezmienionym czteroosobowym składzie:

Michał Przerwa-Tetmajer – gitara

Stefan Nowakowski – bas

Michał Załęski – klawisze

Wojtek Oleksiak – perkusja

wypracował własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobył liczną grupę fanów.  Siłę Jazzpo – jak często o grupie mówią fani – stanowią oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów i z powodzeniem występuje nie tylko na klubowych koncertach, ale też na dużych festiwalach jazzowych i popowo-rockowych.

20 października 2014 światło dzienne ujrzy długo oczekiwany czwarty album studyjny Jazzpospolitej – Jazzpo!

Prace nad albumem trwały półtora roku. Muzycy Jazzpospolitej po powrocie z trasy Impulse postanowili zamknąć się na rok w swojej pracowni i w skupieniu przygotowali muzykę, która nawiązuje do poprzednich nagrań, ale jednocześnie jest odbiciem najnowszych inspiracji i z pewnością zaskoczy słuchaczy. W ten sposób powstało 11 oryginalnych kompozycji, które zostały zarejestrowane w 100% „na setkę’ (bez najmniejszej edycji w postprodukcji). Miejscem nagrania było cieszące się renomą studio Tokarnia, a nad całością nagrania czuwał Jan Smoczyński.

Data
21.11.2014 20:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
20 zł
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/jazzpospolita--jazzpo-7557
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki