Jazzowa Jesień / MaMuGe 3

Archiwum koncertów z roku 2009-2012 można znaleźć na stronie lublinjazz.blox.pl

MaMuGe 3

Maciej Obara (saksofon altowy)

Harvey Sorgen (perkusja)

John Lindberg (kontrabas)

wykonuje muzykę z pogranicza awangardy z elementami free jazzu. W Lublinie zagra muzykę z najnowszej płyty Three (Ars Cameralis, 2010). Granie z Sorgenem i Lindbergiem to dla Obary lot w hiperprzestrzeń. Dzięki wspólnej sesji nagraniowej Polak miał okazję “dotknąć” wielkiej historii muzyki i poznać własnych idoli. Nagranie okazało się wielkim sukcesem artystycznym, wyzwoliło z trójki potężną i szczerą energię. Grają mocno i bezkompromisowo, ale z ogromną świadomością swych korzeni. A nawiązują do najlepszego okresu freejazzu – czasów świetności Ornette Colemana, Alberta Aylera czy Steve’a Lacy’ego. Obara poznał Sorgena podczas wspólnego koncertu z zespołem Fonda/Stevens Group w katowickiej Hipnozie. Chemia, która zaiskrzyła między muzykami zaowocowała sesją nagraniową MaMuGe 3 w USA, na którą Sorgen zaprosił swego przyjaciela, basistę Johna Lindberga, znanego między innymi ze współpracy z Anthonym Braxtonem.

Maciej Obara – jeden z najzdolniejszych, najbardziej ambitnych i świadomych polskich muzyków młodego pokolenia. Od roku 2003 prowadzi własne trio, które zdobyło wiele nagród. On sam był wielokrotnie wyróżniany, a za swoje największe sukcesy uważa współpracę z amerykańskim saksofonistą Antoine Roneyem (trasa po Polsce w 2007 roku) i Tomaszem Stańką w jego zespołach New Balladyna Quartet i Special Project. Współpracował też z takimi artystami jak Ralph Alessi, Mark Helias, Nasheet Waits (Obara Special Quartet), Alexi Tuomarila, Joey Baron, Anders Jormin, Jakob Bro, John Lindberg, Harvey Sorgen, Maciej Garbowski, Krzysztof Gradziuk, Sławomir Kurkiewicz.

Harvey Sorgen – amerykański perkusista, ma na swoim koncie współpracę z takimi muzykami jak: Dewey Redman, Dave Douglas, Mark Feldamn, Bill Frisel, czy Fonda Stevens Group.

John Lindberg – amerykański kompozytor i basista. Uczeń Dave’a Hollanda. Nagrał ponad 80 albumów, między innymi: z takimi postaciami jak Anthony Braxton, Steve Lacy czy Wadada Leo Smith.

Data
04.11.2010 19:00
Miejsce
Art Studio UMCS ACK Chatka Żaka