Hidden Orchestra (UK) – AV Show

16 listopada Centrum Kultury w Lublinie zaprasza na wyjątkowe audiowizualne wydarzenie.
Po raz pierwszy w Lublinie, na jedynym koncercie w Polsce wystąpi Hidden Orchestra, jeden z najważniejszych na świecie zespołów łączących jazz z muzyką elektroniczną, klasyczną i hip-hopem/trip-hopem. Koncert będzie częścią trasy AV Show (Audiovisual show), w czasie której na żywo tworzyć i miksować wizualizacje będzie Tom Lumen.

Ta szkocka grupa z Edynburga, założona przez Joe Achesona, autora muzyki do wielu słuchowisk radiowych i dokumentalnych, ma na koncie występy przed takimi artystami jak Bonobo, Red Snapper czy Jaga Jazzist. Skład tworzy czwórka uzdolnionych muzyków – wspomniany lider Joe Acheson, który oprócz grania na żywych instrumentach zajmuje się także elektroniczną obróbką materiału, Poppy Ackroyd – wirtuozka m.in. skrzypiec i klawiszy, Tim Lane, którego domeną jest puzon i perkusja, oraz Jamie Graham – bębniarz. Ich twórczość to unikalna fuzja muzyki ilustracyjnej z nu-jazzowym zacięciem, akustycznych dźwięków i posklejanych sampli, hip-hopowej rytmiki i wpływów klasyki, która podczas koncertów zaprasza odbiorców w hipnotyczną podróż przez wyimaginowane krainy, pełne zaskakujących miejsc i zakamarków.
Hidden Orchestra została zaproszona do stworzenia nowej ścieżki dźwiękowej do kultowego filmu w reżyserii Godfrey’a Reggio – „Powaqqatsi”, mierząc się tym samym z legendarnym soundtrackiem skomponowanym przez Philipa Glassa. Grupa uważana jest za jeden z najciekawszych zespołów wyspiarskiej sceny jazzowej. Ich muzyka powinna trafić do każdego odbiorcy, któremu nieobce są brzmienia spod znaku The Cinematic Orchestra czy Portico Quartet. Od wydania debiutanckiego albumu zespół nieustannie koncertuje po całym świecie. Grają zarówno w zadymionych klubach, jak i na ogromnych festiwalach muzycznych.
Hidden Orchestra wydała do tej pory dwa albumy studyjne: „Night Walks” (2010) i „Archipelago” (2012).

Skład:

Joe Acheson (kontrabas, elektronika)
Poppy Ackroyd (pianino, skrzypce)
Tim Lane (perkusja/puzon)
Jamie Graham (perkusja)
Tom Lumen (wizualizacje)

Data
16.11.2015 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
40 zł wejściówki / 60 zł wejściówki z miejscem siedzącym
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/w-dniu/2015-11-16
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140

Linki