Golden & Live Band | Zura I Facheroia / After Party Żurawie 2018

Na wydarzenie zapraszamy tuż po Żurawie 2018 – Gala Wręczenia Nagród


Golden & Live Band

Golden to lubelski producent muzyczny obecny na scenie od 2003 roku. Twórca znany jest z działalności pod szyldem „Złote Twarze”, projektem odpowiedzialnym za brzmienie wielu muzycznych produkcji hip-hopowych i trip-hopowych z Lublina i Polski m.in. we współpracy z Bisz, Miuosh, Onar, Bonson, Chonabibe, Galeria, The Electric, EtRecs i nnymi. Rzadko spotykane wyczucie i wszechstronność w kreowaniu muzyki doprowadziło artystę do jego solowego projektu, który przerodził się w unikalny koncept sceniczny z udziałem utalentowanych lubelskich muzyków. Muzykę zespołu można określić mianem emocjonalnej elektroniki z pogranicza takich gatunków jak downtempo, trip-hop, ambient, breakbeat. „Wyobraź sobie,że śnisz o lataniu, lub zanurzasz się w komorze deprywacyjnej, że właśnie się zakochałeś i idziesz do pracy w potwornej ulewie…Wyobraź sobie, że przełamujesz lody na słońcu lub stawiasz pierwsze kroki na księżycu. Wyobraź sobie film o swoim życiu. To my robimy do niego soundtrack.”

Zuzanna Nierubca – wiolonczela
Eddie / hAi – gitara elektryczna, wokal
Krzysztof Kuligowski – perkusja
Przemysław „Golden” Adach – kontrolery, pady, wokal

Zura

Od połowy lat 90. aktywny jako DJ i promotor muzyczny w kraju i za granicą. Jego sety to zwykle surowa i niebanalna selekcja archiwalnych nagrań z winyli w porządnym old school’owym miksie. Należy do kolektywu Soul Service, z którym od 2005 roku promuje muzykę funk/soul/jazz, psychodelię lat 60′, tropikalne rytmy a także płyty winylowe jako nośnik. Soul Service są autorami znanej serii płytowej Polish Funk i kilku innych albumów przedstawiających polską muzykę lat 60/70. Na ostatniej EP – ZURA zmiksował dużą ilość krótkich sampli wyciągniętych z jego prywatnej kolekcji winyli, trochę jazzowych partii perkusyjnych z dźwiękami nagranymi na klawiszach, starych analogach. Całość nawiązuje brzmieniowo i klimatycznie do filmowych soundtraków sprzed lat oraz psy-funku.

Facheroia

Uśmiechnięta i utalentowana didżejka, kompozytorka i lotniczka urodzona na Krymie i obecnie mieszkająca w Warszawie. Muzyka stanowi dla niej pewną formę terapii, daje oddech i wolność. Interesuje ją muzyka elektroniczna w różnych wariacjach: w jej setach można usłyszeć zarówno świeże utwory sceny techno/house’owej tak i stare brzmienia muzyki eksperymentalnej produkowanej w latach 80′ i 90′.

Data
26.05.2018 22:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury
Bilety
10 pln / zaproszenia Gali Żurawie 2018
Kasa czynna
Bilety do nabycia w dniu koncertu przy wejściu do Centrum Kultury w Lublinie.

Linki