Fraktale / Freenology

Podwójny koncert!
FRAKTALE / FREENOLOGY

Freenology, to lubelskie rock-jazzowe trio powstało w 2014 roku. Od tego czasu konsekwentnie pracuje nad swoją muzyką, wymykając się jednoznacznym zaszufladkowaniom.
Z pewnością można tu usłyszeć energię rocka, harmonię i rytmikę jazzu, narrację klasyki oraz improwizację free. Zespół należy do tych, które świetnie sprawdzają się na dużych scenach jak i w małych pubach.
Zespół koncertował w Polsce i na Ukrainie, biorąc udział w takich imprezach jak: Jazzomyr (Żyromierz), Gogol Fest (Kijów), Noc Kultury (Lublin), XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (Lublin). W grudniu 2018 ukazała się debiutancka płyta pt. „Freenology”.

W skład zespołu wchodzą:
Jarek Jurkiewicz – gitara, looper;
Paweł Stryczniewicz – perkusja,
Kuba Bajorek – gitara basowa.

————————–————————–———————
FRAKTALE

Krakowski kwartet z pogranicza muzyki eksperymentalnej, psychodelicznej i dark jazzu. Powołany do życia późną jesienią 2016 roku, jak do tej pory, może pochwalić się dwoma albumami studyjnymi – „I”, oraz „II”, a także wydawnictwami koncertowymi „On the Road” i “Dharma Bums”. Inspiruje ich odwaga i bezszablonowość twórców takich jak Ornette Coleman, czy Albert Ayler redefiniujących ówczesne podejście do jazzu, jak i eksperymenty muzyczne pokroju „drone music” La Monte Younga oparta na dźwięku burdonowym, aż po pierwsze performance’y muzyczno-multimedialne „Exploding Plastic Inevitable” Warhola i Velvet Underground.

Data
18.12.2019 19:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie
Bilety
przedsprzedaż - 20 zł
w dniu koncertu - 25 zł
Bilety online
https://tiny.pl/tnml9
Kasa czynna
Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 10:00 - 18:00

Linki