David Tixier Trio (FR/CH/HR) feat. Mike Moreno (US)

Zapraszamy na koncert jazzowy zespołu David Tixier Trio (FR/CH/HR) z gościnnym udziałem amerykańskiego gitarzysty Mike Moreno (US). Zespół wystąpi w ramach trasy promującej ich najnowszy album – Universal Citizen.

David Tixier Trio to progresywne, świeże i nowe brzmienia kompozycji francuskiego pianisty – Davida Tixiera. Uczciwość, współudział, energia, niespodzianka i wspólne wewnętrzne poszukiwania są głównymi elementami muzyki zespołu, w składzie:

David Tixier – piano
Rafael Jerjen – Bass
Lada Obradovic – drums
feat. Mike Moreno – guitar

David Tixier to francuski pianista urodzony w Szwajcarii. Urodził się w 1989 roku. Po ukończeniu studiów w Paryżu, aby zdać dyplom z muzykologii (DEM) w Conservatoire de Paris (CRR), pod opieką profesora fortepianu Benjamina Moussay, pracował i grał ze znakomitymi muzykami jazzowymi, takimi jak Bob Mintzer, Eric Watson, Giovanni Mirabassi i Frank Amsalem. Kontynuował studia w Lozannie, w Szwajcarii, na studiach licencjackich i magisterskich, pod okiem profesora fortepianu Emila Spanyi. Tam pracował i grał z New York Voices, Chico Freeman, George Robert, Julian Arguelles, François Lindemann, Sangoma Everett lub Patrick Perrier.

David Tixier był współprzewodniczącym i keyboardzistą / pianistą trio LESS THAN FOUR w latach 2013-2016. Prowadzi także „Humain Trop Humain Collective” od 2014 roku.
W 2012 roku był jednym z pięciu finalistów Konkursu Pianistycznego im. Borisa Viana w Paryżu. W 2013 roku z trio LESS THAN FOUR zdobył pierwszą nagrodę jury i pierwszą publiczną nagrodę na konkursie Jazz In Oloron we Francji. W tym samym roku był finalistą na Europafest Jazz Competition w Bukareszcie.
W 2015 roku David był półfinalistą Konkursu Pianistycznego Montreux, z Yaronem Hermanem na czele w Jury oraz półfinalistą nagrody UBS Public Prize organizowanej przez Montreux Jazz Festival. W tym samym roku zdobył II nagrodę w konkursie Monaco Jazz Soloists 2015. W projekcie David Tixier Trio również zdobył wiele nagród i wyróżnień w centralnej Europie, grając m.in. w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Rumunii jak i Turcji i Japonii.

Data
07.05.2018 19:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Bilety
15 zł
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Show/Description/12334
Kasa czynna
10:00-19:00 od poniedziałku do piątku oraz godzinę przed wydarzeniem / tel: 81 4666140 / mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki