Dance & Jazz / Unfinished Company

Archiwum koncertów z roku 2009-2012 można znaleźć na stronie lublinjazz.blox.pl

Po raz pierwszy w Lublinie spektakl improwizowany przy udziale wybitnych muzyków jazzowych.

Unfinished Company

w składzie:

Onno Goevert (drums)- Wilbert de Joode (bass)- John Dikeman (sax) – Kirstine Kyhl Andersen (dance) – Malgorzata Haduch (dance)

Unfinished Company, grupa założona w 2006 roku z inicjatywy Małgorzaty Haduch, skupia międzynarodowych artystów z różnych dziedzin sztuki: taniec współczesny, muzyka, video, fotografia, instalacje. Członkowie kolektywu Unfnished Company na codzień pracują niezależnie, tworząc osobne projekty, lecz regularnie spotykają się w różnych konstelacjach jako Unfinished Company. Zbliżają ich podobne niepokoje artystyczne oraz ciekawość twórczych poszukiwań i eksperymentowania. Improwizacja, jako jeden z fascynujących ich nurtów muzyki i tańca, prowadzi do nieprzewidywalnych i zaskakujących spektakli.

http://www.youtube.com/unfinishd

Wilbert de Jode – muzyk samouk. Obecnie jeden z najbardziej aktywnych muzyków na holenderskiej scenie improwizowanej. Stworzył własny niepowtarzalny styl gry na kontrabasie m.in przez wykorzystanie strun jelitowych. Gra regularnie na festiwalach na całym świecie.

John Dikeman – amerykański saksofonista. Występował w USA, Kanadzie, Europie, Bliskim Wschodzie.Nagrywał i występował z najważniejszymi improwizatorami z USA i Europy.

Onno Govaert -rozpoczął swoja karierę w 1997 roku.W tym czasie zajmował
się też muzyką eksperymentalną,ktora wpłynęła na jego twórczość i udział
w różnych free jazzowych i awangardowych projektach.Grał na wielu
festiwalach w Europie i USA-Bimhuis, North Sea Jazz Festiwal,Moers
Festiwal,Mozg ,towarzysząc m.in.takim artystym jak Michael Moore,Frank
Gratkowski, Ab Baars,Benoit Delbecq Audrey Chen,Trevor Dunn,Gilbert Nouno.
Małgorzata Haduch – rodowita krakowianka, absolwentka School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie; pracuje niezależnie jako choreografka i tancerka, reżyseruje spektakle, kuratoruje i organizuje wydarzenia związane z tańcem współczesnym i improwizacją w takich krajach jak Polska, Holandia, Peru, Chile, Brazylia. Małgorzata jest inicjatorką kolektywu artystycznego Unfinished Company, oraz autorka spektakli takich jak /Zona Segura/ (2009), /Slodkie Solo/ (2007), /TOBY/ (2009), /E.Scena 310/ (Peru 2008), /Slodkie/ (Szkocja 2007) oraz projektów w miejscach nie konwencjonalnych: /FIETSHOTEL/ (2004); /Blueprint of a vanished house/ (Holandia 2006), między innymi.
Kristine Kyhl Andersen -prowadzi zespół www.wego.dk, www.myspace.com/randomunison

Data
12.10.2010 19:00
Miejsce
Sala Art Studio ACK UMCS Chatka Żaka ul. Radziszewskiego 16