9. Lublin Jazz Festiwal / Sudoku Killer (IT/FR)

„Infanticide” Sudoku Killer, to zespół kierowany przez basistkę Caterine Palazzi. Muzycy mają wspólną historię doświadczeń muzycznych: począwszy od jazzu przez rock do muzyki eksperymentalnej. Ich pierwszy album „Sudoku Killer” wydany w 2010 roku, doskonale przyjęty w kraju i za granicą stworzył opinię zespołu ambitnego i nieprzewidywalnego. Najnowszy album „Infanticide” kilka dni po wydaniu został uznany najlepszym albumem jazzowym we Włoszech, a Caterina Palazzi, najlepszą kompozytorką oraz jedną z najbardziej obiecujących talentów ostatnich lat. To pierwsza wizyta tego zespołu w Polsce.

Caterina Palazzi – double bass & compositions
Antonio Raia – tenor sax
Giacomo Ancillotto – guitar
Maurizio Chiavaro – drums

Koncert współfinansowany z Instytutu Kultury Włoskiej w Warszawie

Caterina Palazzi urodziła się w Rzymie w roku 1982. Już jako dziecko była członkiem „Accademia Filarmonica Romana” (Rzymskiej Akademii Filfarmonicznej) pod yrekcją Pablo Colino, studiując jednocześnie grę na flecie poprzecznym. W wieku lat 13 zaczyna naukę gry na gitarze u prywatnych nauczycieli. W wieku 19 lat, zbliża się do jazzu, podczas uczęszczania na DAMS University (Arts, Music and Show). od 2002 roku uczęszcza na kurs zawodowy w Saint Louis College of Music w Rzymie. Potem postanawia przenieść się do studiowania na kontrabasie z M ° Andrea Pighi, realizując zarówno naukę muzyki klasycznej jak i jazzowej. W 2003 roku bierze udział w warsztatach Roccella Ionica. W 2004 i 2005 roku bierze udział w warsztatach jazzowych Siena, studiuje z Paolino Dalla Porta, Pietro Leveratto, Mario Raja, Ettore Fioravanti, Stefano Zenni, Francesco Martinelli. Również w 2005 roku uczęszcza na warsztaty „Jazz’s Cool”. W 2006 roku wzięła udział w „“We love jazz”” warsztaty z amerykańskim kontrabasistą Buster’em Williams’em. W tym samym roku uczęszczała do zbiorowej klasy kontrabasu prowadzonej przez Giovanni Tommaso. W 2008 roku ponownie bierze udział w warsztatach „Jazz’s Cool” w Rzymie, studiując z międzynarodowymi sławami Scott Colley, Kurt Rosenwinkel, Joey Calderazzo, Salvatore Bonafede, Jeff Tain Watts. Od tego czasu zaczyna czas intensywnej aktywności koncertowej i scenicznej. Występuje m.in. na: Garbatella jazz Festival, Lucca Jazz Festival, Terni Jazz Festival ,Villa Celimontana Jazz Festival, Brass & Reeds Jazz Festival, Accademia Filarmonica Romana (gość Roberto Gatto), Woma Jazz Festival,zimowa trasa 2008 Dionne Warwick, Wolf Festival (gość Maurizio Giammarco), Festival JazzOnTheRoad, Atina Jazz Festival, Marciac Jazz Festival (Francia), Jazz in the winter, Jazz al Torrione, Casa del Jazz (gość Greg Burk), Festival Saint Germain de Près (Paryż), Majella Etno Festival, Montagninjazz, Festival Controcanto, Eclettica Festival, Oltre il Blu Jazz Festival, Festival Jazz à Oloron (Francja), Jazz a Sorrento, Festival Jazz Gezziamoci a Matera, Mantova Jazz Festival, Piacenza Jazz, Auditorium Parco della Musica (gość  Gianluca Petrella), Catania jazz festival, Experimenta Festival, Fano Jazz Festival, Tam Jazz festival, Festival MoliseCinema, Tampere Festival (Finlandia), Hamar Jazz festival (Norwegia).

Od ośmiu lat prowadzi zespół Sudoku Killer, który od początku swojej aktywności zagrał ponad 500 koncertów w Europie, i nagrał dwa albumy: “Sudoku Killer” (ZdM 2010) i “Infanticide” (Auand 2015)

Ostatni album to prowokacyjny, niekonwencjonalny materiał, który przywołuje m.in. „Incesticide”, twórczość zespołu Nirvana, zarówno pod względem muzycznym jak i emocjonalnym. Własnymi słowami Caterina Palazzi opisuje co rozumie poprzez tytuł albumu („Infanticide” czyli „Dzieciobójstwo”) widzi „jako wirtualne zabójstwo wizji dzieciństwa o świecie, o tych dobrych jako zwycięzcach i tych złych, jak podporządkowanych.” To strata czystej zabawy, pomysłowości, ustępuje miejsca dla niespokojnej, często gorzkiej dojrzałości. Wszystko to odbija się na albumie głęboko elektryzującym, zapierającym dech w piersiach utworach. W porównaniu do wcześniejszej pracy zespołu, ostatni  album zbliżony jest do północno-europejskiej warstwy dźwiękowej, kwartet doskonale miesza jazz z psychodelicznym rockiem i muzyką eksperymentalną.

BILETY

Data
21.04.2017 22:00
Miejsce
Piwnice Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Bilety
30 zł / bilety całodniowe upoważniają do uczestnictwa we wszystkich koncertach wieczoru: 70 zł bilet z miejscem siedzącym / 50 zł bilet
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/2702600/buy/1
Kasa czynna
10.00-19.00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel. 81 4666140

Linki