9. Lublin Jazz Festiwal / Jazz w mieście: LOVE (SE/DK/PL)

LOVE tworzą skandynawscy muzycy jazzowi, którzy koncentrują swoje poszukiwania na zgłębianiu duchowego wymiaru muzyki. Muzyka LOVE umyka klasyfikacji, łącząc w sobie różne wpływy: od europejskiego chóru sakralnego, free-jazzu, muzyki spirytualnej, muzyki popularnej, free-improwizacji, aż do muzyki Dalekiego Wschodu. Opiera się na intuicji i cechuje ją przypominająca medytację prostota i zaufanie do mantrycznej powtarzalności. Ciepłe harmonie, wspólny śpiew i organicznie narastająca dynamika nadaje brzmieniu zespołu intymny charakter. Każdy koncert LOVE jest wyjątkowym spotkaniem, podczas którego muzycy zawiązują emocjonalną więź i tworzą wraz z publicznością przestrzeń wspólnego doświadczenia. Koncerty LOVE wywołują wiele wzruszeń, przynoszą nadzieję i uniesienie.
Skandynawski sekstet LOVE z Kopenhagi został założony przez saksofonistę Jędrzeja Łagodzińskiego z myślą o roli, jaką miłość łącząca ludzi odgrywa w muzyce. 
W skład zespołu wchodzą młodzi uznani muzycy z Polski, Szwecji i Danii, którzy mają na swoim koncie współpracę z takimi międzynarodowymi legendami muzyki jak: Roscoe Mitchell, Jason Moran, Wadada Leo Smith, William Parker, Jim Black, Rudi Mahall i Jerzy Mazzoll. 
Członkowie zespołu występowali na znaczących europejskich festiwalach, takich jak Roskilde Festival, Copenhagen Jazz Festival, Singer Jazz Festival, Jazz w Ruinach, Mózg Festival.

Jędrzej Łagodziński – sax&compositions
Lo Ersare – vocal
Rasmus Kjærgård Lund – tube
Asger Thomsen – double bass
Szymon Gąsiorek – drums

Data
27.04.2017 19:00
Miejsce
Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Świętej Trójcy / ul. Ewangelicka 1
Bilety
wstęp wolny
Bilety online
-
Kasa czynna
-

Linki