9. Lublin Jazz Festiwal / Jazz w mieście: Edi Nulz (AT)

„Parszywy punk-jazz w wersji kameralnej“ – tak opisuje zespół dziennikarz muzyczny Andreas Felber z Ö1. Edi Nulz został założony w 2011 roku. Reakcje na pierwszy koncert były na tyle pozytywne, że zespół we wrześniu tego samego roku nagrał pierwszą płytę pt. „Jetzt” („Teraz”), która ukazała się w lutym 2012 roku. Zespół zaczął być chętnie zapraszany na europejskie festiwale. Rok później wydali kolejny album „Ultrakarl“ (Ultrakarol). Grupa ma za sobą współpracę z aktorką Adele Neuhauser przy projekcie „Die Letzten ihrer Art“ („Ostatni tego gatunku”). Jest to czytanie muzyczne z tekstami kultowego brytyjskiego autora Douglas Adams („Autostopem przez Galaktykę“) i muzyką zespołu Edi Nulz. W lutym 2016 roku Edi Nulz wydał swój trzeci album „An der vulgären Kante“ („Na krawędzi wulgarności”), który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków muzycznych. Zespół gra wyłącznie własne kompozycje nie ograniczając się do utartych środków wyrazu.

Siegmar Brecher – bass clarinet
Julian Adam Pajzs – tenor&barritone guitar
Valentin Schuster – drums&pocket piano

Koncert współfinansowany przez Austriackie Forum Kultury w Warszawie

Siegmar Brecher – klarnet basowy
Ur. 1978 w Grazu, w latach 2000 – 2007 studium gry na saksofonie jazzowym na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u prof. Karlheinz Miklin, w latach 2004/2005 studia na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu u Klaus Dickbauera oraz w 2006 roku w ramach stypendium jako freelancer u Dicka Oattsa w Nowym Jorku.
Dalsi nauczyciele, mentorzy i inspiracje: Charlie Mariano, Steve Wilson, George Garzone, Don Menza, Heinrich von Kalnein, Gerald Preinfalk i Jürgen Maier.
Niezależny muzyk, założyciel i członek szeregu formacji, poza tym założyciel i kierownik cyklu koncertowego Fat Tuesday [www.fattuesdayjazz.com] (2005–2011) oraz festiwalu i platformy muzycznej Jazzwerkstatt Graz [www.jazzwerkstattgraz.com] (od 2007).
Do tych czas występy w następujących krajach: Austria, Niemcy, Szwajcaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Republika Czeska, Słowacja, Polska, Norwegia, Włochy, Portugalia, Grecja, Meksyk, Kazachstan i Chiny.
www.siegmar-brecher.com

Julian Adam Pajzs – gitara
Ur. 1987 w Weilheim i. Ob. (D), nauka gry na gitarze u (chronologicznie) Klaus Härtl, Martin Scales, Conrad Schrenk, Guido Jeszenszky, Dietmar Kres, Wolfgang Muthspiel, John Abercrombie, Hugo Gonzales Zurrita, Peter Bernstein, Frank Möbus. Bachelor of Arts na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu z wyróżnieniem, 2010 stypendium za osiągnięcia, przedstawiciel Uniwersytetu Muzycznego w Grazu na IASJ Meeting w Sao Paulo 2011, studium magisterskie na Wyższej Szkole Muzycznej w Weimarze u Franka Möbusa, 2012 dyplom z wyróżnieniem.
Od 2011 roku wykłada na Nordic Grooves Workshop.
Komponował muyzkę filmową do: „Unter Strom“ oraz teatralną do „Suburbia”, TIP Graz, reżyseria Igor Bauersima.
Od 2011 roku mieszka w Berlinie.
www.julianadam.com

Valentin Schuster – perkusja
Ur. 1986 w Dolnej Austrii, w latach 2005 – 2010 studium licencjackie ukończone z wyróżnieniem na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Howarda Curtisa i Wolfganga Tozzi‘ego, 2009 stypendium za osiągnięcia, udział w IASJ-Meeting w 2010 roku w Hadze, nagroda i stypendium macierzystej uczelni w 2011 roku, 2011 ukończenie studium magisterskiego na Uniwersytecie Muzycznym w Grazu u Howarda Curtisa z wyróżnieniem.
Od 2011/2012 współorganizator warsztatów „Nordic Grooves“ w Heidenreichstein, Dolna Austria.
Występy w całej Europie, w Izraelu, Chinach i Japonii, m. in z takimi muzykami, jak:Bob Brookmeyer, Don Menza, Fritz Pauer, Juan Garcia-Herreros, Klaus Dickbauer, Jim McNeely.
Mieszka i pracuje w Berlinie od 2011 roku.
www.valentinschuster.com

Data
26.04.2017 20:00
Miejsce
Pub u Szewca / ul.Grodzka 18
Bilety
wstęp wolny
Bilety online
-
Kasa czynna
-

Linki