8. Lublin Jazz Festiwal / Wystawa zdjęć Macieja Nowaka „Jazz w Wielkim Mieście. Fotografując Nowy Jork” / spotkanie z autorem

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace, które powstały podczas kilku wizyt autora w Nowym Jorku. Zdjęcia przedstawiają zarówno zawodowych jazzmanów, jak i amatorskich grajków, a także „muzykorodne” pejzaże i jazzową ikonografię miasta. Wykonawcy ukazywani są w znanych nowojorskich klubach, tropieni są również na stacjach metra. Autor starał się bowiem uchwycić jednocześnie magię jazzu i muzykę samego miasta. W ten sposób jego prace układają się w fotograficzny esej o jednym z ważnych aspektów Big Apple.

Maciej Nowak – historyk literatury, edytor, krytyk literacki i muzyczny, miłośnik jazzu i fotografii. Autor kilkudziesięciu recenzji płytowych, relacji z koncertów i wywiadów z muzykami. Zdjęcia zamieszczał także w miesięczniku „Jazz Forum” oraz na portalu Diapazon.pl. Jego fotografie z Paryża i francuskiej prowincji można zobaczyć w filmach dostępnych na stronie internetowej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie, promujących twórczość Bobkowskiego. Pracownik naukowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Wystawa czynna w dniach 17-30 kwietnia.

Data
22.04.2016 18:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Poziom -1 / Piwnice CK
Bilety
wstęp wolny

Linki