8. Lublin Jazz Festiwal / Made in Jazz UMCS (PL) – Jeszcze Komeda

Na każdym etapie kształcenia artysty muzyka, wielką wagę, obok gry solowej, przykłada się do muzykowania zespołowego. W przypadku jazzu ma to tym większe znaczenie, iż wzajemne oddziaływanie, magiczna interakcja, jest w tej muzyce niemalże czynnikiem stylotwórczym. Made in Jazz UMCS to moja klasa zespołów instrumentalnych.
Prowadzę ją dziesięciu lat na Wydziale Artystycznym UMCS, na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Nasza praca zorientowana jest na współpracę z wokalistami. Połączenie instrumentów z głosem w pełni oddaje spectrum wyrazowe współczesnej muzyki oraz stanowi znakomity warsztat do zdobywania umiejętności i gromadzenia doświadczeń. Młodzi artyści z właściwą swemu wiekowi energią i spontanicznością mierzą się z kolejnymi stopniami jazzowego wtajemniczenia.
Z inicjatywy organizatorów 8. Lublin Jazz Festiwalu w programie koncertu znajdzie się wyłącznie muzyka polska. Amerykańscy jazzmani sprawili, że popularne piosenki wywodzące się głównie z broadwayowskich musicali i hollywoodzkich filmów weszły do światowego obiegu standardów i stały się nieśmiertelne. Z naszą muzyką nikt za nas tego nie zrobi…
Zaprezentujemy kompozycje instrumentalne oraz piosenki Krzysztofa Komedy i Włodzimierza Nahornego. Pozwoliłem sobie włączyć również kilka swoich utworów. Wśród autorów tekstów sami najlepsi – Agnieszka Osiecka, Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, Jan Wołek i Andrzej Poniedzielski. Będzie legendarna Kattorna, Ja nie chcę spać, Księżyc nad Kościeliskiem, Pytam zimowych gwiazd i inne. Koncert będzie pierwszym występem reprezentacji naszego Wydziału na profesjonalnym festiwalu jazzowym.

Zapraszam,
Mariusz Bogdanowicz

Paulina Głuszek, Monika Szymczyk, Tomasz Wiśniewski – vocal
Szymon Lipiński – accordin
Paweł Muzyka – violin
Jakub Sobania – alto saxsophone
Jacek Bałchan – piano, melodica
Rafał Czarnacki – piano, flute
Jakub Stasikowski, Szymon Jakimowicz – guitar
Piotr Zygma, Jarosław Żarnowski – bass
Tomasz Deutryk – drums

Opiekun projektu: Mariusz Bogdanowicz

Data
21.04.2016 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Poziom -1 / Piwnice CK
Bilety
wstęp wolny / bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie Centrum Kultury w Lublinie
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki