7 Lublin Jazz Festiwal / (Premiera!) Paul Lovens – Gerard Lebik – John Edwards Trio (DE/PL/GB)

Międzynarodowy projekt zainicjowany przez saksofonistę Gerarda Lebika nawiązujący do takich gatunków jak European Free Improvisation czy Free Jazz. Kooperacje muzyków z Niemiec, Anglii oraz Polski cechuje wyjątkowy sposób narracji muzycznej oparty na kolektywnej wolnej improwizacji eksplorującej tak obszary muzyki diatonicznej jak i nowatorskie poszukiwania w kontekście sonorystyki wykorzystującej rozszerzone techniki gry na instrumentach akustycznych.

Paul Lovens – drums

Gerard Lebik – sax

John Edwards – double bass

Paul Lovens – perkusista, twórca nowatorskich technik gry na instrumentach perkusyjnych wykorzystujący w swoisty i niekonwencjonalny sposób klasyczne membranofony czy idiofony łącząc je z różnego rodzaju nieklasyfikowalnymi w pojęciu nomenklatury akademickiej obiektami dźwiękowymi. Oryginalne podejście do tworzenia dźwięku plasuje Lovensa w ścisłej czołówce awangardowych twórców którzy na przestrzeni ostatnich dekad zmienili bieg historii muzyki improwizowanej. Lovens od lat 70-tych jest perkusistą Alexandra von Schlippenbacha i Globe Unity Orchestra. współpracował z gigantami sceny free improv takimi jak: Cecil Taylor, Harri Sjöström, Günther Christmann, Eugene Chadbourne, Toshinori Kondo, Alan Silva, Evan Parker, Rudi Mahall, Aki Takase, Peter Brötzmann, Teppo Hauta-Aho, Mats Gustafsson, Thomas Lehn, Phil Wachsmann i Joëlle Léandre.Ma na koncie dziesiątki płyt dla takich wytwórni jak : FMP hatOLOGY, Okka Disk, Intakt Records.

John Edwards – jeden z najbardziej aktywnych muzyków sceny Londyńskiej. W latach 1990-1995 członek takich zespołów jak B-Shops For The Poor, The Honkies and GOD. Od 1995 stał się filarem londyńskiej sceny improwizowanej grając niemal z każdym z częstotliwościa od 150-200 koncertów rocznie. Został członkiem grup Evana Parkera występując w tym samym czasie z takimi artystami jak Roger Turner, Lol Coxhill, Maggie Nicols, Phil Minton, Tony Bevan, Veryan Weston, Elton Dean czy Mark Sanders. Jest najczęściej pojawiającym się muzykiem na arenie prestiżowych festiwali w Taktlos, Ulrichsburgu, Nickelsdorf, Budapeszcie, Nowej Zelandii czy USA.

Gerard Lebik – saksofonista, artysta dźwiękowy mieszkający we Wrocławiu. Tworzy na polu muzyki jazzowej, improwizowanej, eksperymentalnej i intermedialnej. Jest autorem instalacji i interwencji dźwiękowych.Tworzy dźwięk i muzykę przez improwizację, notacje muzyczną oraz manipulowanie materiałem dźwiękowym używając media akustyczne i elektroniczne. Poszukuje na polu fenomenów audybilnych używając różnych narzędzi i technik: saksofony, generatory fal zopan, kompresory powietrza, magnetowidy VHS, obiekty video, software. W 2007 ukończył Wrocławską Akademię Muzyczną.Współpracował i występował z: Phil Minton, David Maranha, Eryck Abecassis, Kazuhisa Uchihashi, Keith Rowe, Clayton Thomas, Satoko Fuji.

Data
23.04.2015 20:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
30 zł wejściówka (nienumerowane miejsca siedzące)
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/paullovensgerardlebikjohnedwardsmazzol-9643/113110-bilety-na-koncert
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki