7 Lublin Jazz Festiwal / Intercontinental Grooves – vinyl dj night with Markey Funk (The Apples) & Papa Zura (Soul Service)

Idealnym zakończeniem piątkowego wieczoru oraz powitaniem szalonej soboty będzie wizyta w podziemiach CK, gdzie zagra dla Was izraelski DJ, muzyk, producent,  kolekcjoner winyli i członek zespołu The Apples: Markey Funk, który zaprezentuje selekcje funkowych i psychodelicznych nagrań z okolic Morza Śródziemnego i nie tylko. Stacjonujący w Jerozolimie Markey Funk od lat prężnie działa na Izraelskiej scenie muzycznej. Zaczynał jako DJ specjalizujący się w muzyce Hip- Hop/Funk po czym rozszerzył swoje zainteresowania między innymi o brzmienia Freakout z lat 60-tych. Od ponad dekady zajmuje się produkcją nagrywając własne płyty i remiksując wielu artystów . W ostatnich latach ukazał się singiel gdzie Markey występuje pod pseudonimem – Les Hippies a także album pt. „The Mystery of Mordy Laye” nakładem wytwórni Audio Montage.

Ramię w ramię z naszym gościem specjalnym, za gramofonami stanie Papa Zura. Jako DJ występował w kilkunastu krajach, w klubach i na festiwalach. Działa jako DJ od połowy lat 90. Pierwsze imprezy robił w Lublinie jako „Funkadelia Sound System”. Ma na koncie kilka własnych produkcji, m.in. 2 winylowe single wydane przez Funky Mamas And Papas. W 2005 założył razem z przyjaciółmi (Cpt.Sparky, Burn Reynolds, Misty) kolektyw SOUL SERVICE w którym realizuje się jako dj i promotor swojej ulubionej muzyki; wspólnie przygotowali kilka kompilacji dla Polskich Nagrań (seria płytowa Polish Funk, albumy Off Season, Why Not Samba). Udziela się w projektach z muzykami (np. TRYKI z Gerardem Lebikiem i Dominikiem Trębskim) oraz w gramofonowym duecie THE FATHERS z Ojcem Karolem. Papa ze swoimi setami didżejskimi zwiedził kluby i festiwale w Polsce i kilkunastu innych krajach Europy i Azji. Przez 5 lat był również szefem muzycznym warszawskiego klubu Huśtawka. Najchętniej miksuje stare, oryginalne nagrania funk, soul, 60s r’n’b, afro, jazz, psycho rock i hip-hop – surowe brzmienia z lat 50/60/70 a także archiwalne nagrania z Polski i Europy Wschodniej. Dlatego też w okolicznościach festiwalu nie zabraknie utworów z kultowej płyty „Winobranie!” – Zbigniewa Namysłowskiego. 

Data
24.04.2015 22:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Szklarnia
Bilety
wstęp wolny

Linki