7 Lublin Jazz Festiwal / Free the dance

Cykl Free The Dance powstał z inicjatywy Małgorzaty Haduch&Unfinished Company. Jest to seria performance’ów z udziałem muzyków-improwizatorów oraz tancerzy, spotkanie wyjątkowych osobowości scenicznych i doświadczonych improwizatorów, a także propozycja łączenia środowisk muzycznych i tanecznych, łamiąc podziały form scenicznych oraz „uwalniając” taniec współczesny od wielu stereotypów. Bezustannie czerpiąc inspiracje z muzyki free jazzowej i idei DIY, Free The Dance stało się manifestem pełnym pasji tworzenia nowych doświadczeń, zarówno dla artystów, jak i publiczności.

Free the dance : Wiktor Krzak – fagot elektryczny (Kontrafagot)/Paweł Konior – taniec

Paweł Konior jest performerem, tancerzem i nauczycielem. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie w 2008 roku. Zgłębiał wiedzę o tańcu w Salzburg Experimental Academy of Dance. Współpracował m.in. z Ritą Vilhena, Pedro Goucha, Einat Tuchman, More Shani czy TRASH Copmany. Paweł jest także nauczycielem kontakt improwizacji. Bazuje w niej na ruchu organicznym, przeplatając go z pracą nad ciałem i świadomością ciała. Kontakt improwizacji uczył się m.in. z Iwoną Olszowską, Rayem Chung, Andrew Harwood, Nancy Stark Smith czy Talem Avni.

Wiktor Krzak jest absolwentem  oraz doktorantem Akademii Muzycznej w Krakowie. Kontrafagocista Orkiestry Akademii Beethovenowskiej oraz Multiplayer Ensemble, współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Poza klasycznym repertuarem komponuje i wykonuje muzykę elektroniczną, uprawia swobodną improwizację oraz szeroko pojęte eksperymenty muzyczne. Występował w składzie nonetu TMA-Explorers (C.Minkus, A.Pierończyk, J.Skrzek, M.Oleś i inni), brał udział w takich projektach jak: EWCM w ramach festiwalu Warszawska Jesień oraz Internationale Ferienkursefür Neue Musik, Darmstadt, cykl Free The Dance Małgorzaty Haduch, Cracow Improvisers Orchestra, Conduction Lawrenca D. „Butch” Morrisa podczas warszawskiego festiwalu Ad Libitum, czy wykonaniach Orkiestry Odyssey pod dyrekcją Adama Kaczyńskiego.

Poszukując nowych możliwości współczesnego fagotu wykonuje muzykę improwizowaną z takimi instrumentalistami, jak Tomek Chołoniewski i Paulina Owczarek (Uncharted Territoty, RadioActive Duo), Patryk Zakrocki, Michał Dymny, Piotr Żyła, Philip Palmer, Barbara Meyer, Wojciech Kozłowski i Martin Kulka (KT66) i inni. Trio Uncharted Territory z jego udziałem występowało na festiwalu Hurta Cordel w Barcelonie oraz nagrywało dla wydawncitwa Discordian Records. Będąc projektantem sprzętu audio konstruuje również instrumenty i efekty elektroniczne, szczególnie chętnie stosując lampy elektronowe i dawne układy analogowe.

Data
25.04.2015 17:30
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Czarna
Bilety
wstęp wolny

Linki