7 LUBLIN JAZZ FESTIWAL / (Premiera!) Electro-Acoustic Beat Sessions feat. Mika Urbaniak

25 kwietnia w Lublinie odbędzie się najlepsza sesja improwizowana w Polsce, a to za sprawą niesamowitego składu Electro-Acoustic Beat Sessions z charyzmatyczną wokalistką Miką Urbaniak. Po raz pierwszy zagrają ze sobą na jednej scenie!

Electro – Acoustic Beat Sessions:

Marek „Student A” Pędziwiatr – piano, keys, vocal

Marcin “Raq” Rak – drums

Piotr Skorupski a.k.a. Spisek Jednego – scratch, beats, samples

Adam “Cabatino” Kabaciński – bass, moog

Vojto Monteur – guitar

Olaf Węgier – tenor sax

Jakub Kurek –  trumpet

& Mika Urbaniak – vocals

O co w tym wszystkim chodzi?
W czasach, gdy bebop był na szczycie, muzycy z różnych zespołów mogli często się spotykać, wspólnie jamować lub wyzywać się na muzyczne pojedynki. Przez kolektywne granie dzielili się wiedzą i różnymi trickami, jeden od drugiego. To właśnie to pozwoliło muzyce ciągle się rozwijać. Jeśli nowicjusz był na tyle pewny siebie, by wyjść na scenę, mógł grać nawet z gigantami jazzu. Tak pierwsze kroki stawiał Miles.
Podobna idea towarzyszy Electro-Acoustic Beat Sessions (EABS), zmienił się jedynie język wypowiedzi i technologia poszła do przodu. EABS zasługuje na miano naprawdę wielkiego wydarzenia, którego nie sposób porównać z żadnym innym w kraju. To wspólna inicjatywa kilku osób, ale także niezwykła współpraca utalentowanych osobowości muzycznych. To również swego rodzaju ruch, idea oraz hołd dla Gila Scotta Herona, J Dilli, Pete Rocka, Ahmada Jamala oraz wielu innych muzycznych legend. Do wspólnej sesji zapraszani są muzycy, dalszego biegu zdarzeń nikt nie jest w stanie przewidzieć. Do grania spontanicznie dołączali renomowani instrumentaliści, którzy zasiadali na widowni wracając ze swoich koncertów. Tak było m.in. z Dave’em Liebmanem (grającym z Elvinem Jonesem czy Milesem Davisem). Do wspólnego jammowania zapraszani są też zasłużeni raperzy i wokaliści z polskiej i światowej sceny. Na EABS do tej pory pojawili się Natalia Lubrano, Paulina Przybysz, Natalia Przybysz (Sistars/Archeo), Abradab, Venio, Te-Tris, Zgas, Wall-E, W.E.N.A., Jesse Boykins III (US), Tawiah (UK), Raashan Ahmad (US), Coultrain (US), Bilal (US), M.E.D. (US) .

Tym razem muzycy zagrają wspólnie z wokalistką, kompozytorką, i autorką tekstów – Miką Urbaniak.

Michelle Urbaniak od 11 roku życia pisze własne piosenki. Na scenie zadebiutowała jako 14 latka. Muzykę ma we krwi, jest córką gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana jest do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009 kiedy to album „Closer” spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 – za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”. Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers). W 2012 r. ukazał się drugi solowy album Miki –  „Follow You”, którego producentem jest Victor Davies. 1 grudnia 2014r. ukazał się najświeższy, trzeci już album Miki „Once in a Lifetime”, którego producentem ponownie jest Victor Davies. Ten album zainspirowany jest muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu.

Electro-Acoustic Beat Sessions wystąpili do tej pory w Lublinie jeden raz, w ramach Eclectic Garden na Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie we wrześniu 2013 roku. Na kanwie tego projektu wywiązała się przyjaźń i stała współpraca między EABS a wokalistką Pauliną Przybysz. Tym razem powracają w ramach festiwalu Lublin Jazz, w jeszcze bardziej rozbudowanym składzie. Jeśli chcesz przeżyć wyjątkowy koncert, nie może Cię tam zabraknąć!

Data
25.04.2015 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12 / Sala Widowiskowa
Bilety
bilet 1-dniowy na dwa koncerty - 70 zł wejściówka z miejscem siedzącym / 50 zł wejściówka
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/w-dniu/2015-04-25
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki