7 Lublin Jazz Festiwal / David Helbock’s Random/Control (AT)

Dwa wyróżnienia oraz nagroda publiczności największego światowego konkursu pianistycznego – Jazz Piano na Jazz Festival Montreux, wiele entuzjastycznych, międzynarodowych recenzji jego płyt i najważniejsza nagroda w Austrii 2011 – „Outstanding Artist Award” – David Helbock, pianista pochodzący z małego miasteczka w Austrii, Koblach, jest bez wątpienia na drodze do wielkiej międzynarodowej kariery muzycznej. W ramach 7 Lublin Jazz Festiwalu wystąpi w trio, jako David Helbock’s Random Control:

David Helbock – piano, insidep, toyp, melodica, perc, toys, elec.

Johannes Bär – trp., flg., piccolotrp., euphonium, tuba, sousaphon, alphorn, didg

Andreas Broger – tenor sax, soprano sax, clarinet, basscl., flute, slidetrumpet, percussion

Helbock jest nie tylko wielkim pianistą, ale również myślącym samodzielnie twórcą, który wkłada w swoje projekty nie tylko dużo zręczności, ale także sporą ilości pracy intelektualnej.

David Helbock urodził się 28 stycznia 1984, grę na fortepianie rozpoczął w wieku sześciu lat. Studia na Feldkirch Conservatory pod kierunkiem prof. Ferenc Bognar ukończył z wyróżnieniem za wykonania na żywo. Od 2000 roku pobierał nauki od nowojorskiego pianisty jazzowego Patera Madsena, który stał się jego nauczycielem, mentorem i przyjacielem.

David Helbock występował i nagrywał z różnymi projektami w krajach, takich jak: Stany Zjednoczone, Australia, Meksyk, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Chiny, Mongolia, RPA, Etiopia, Kenia, Senegal, Maroko, Indonezja, Malezja, Indie, Brazylia, Argentyna, Chile i na terenie całej Europy.

Ponadto, od początku swojej muzycznej kariery, David Helbock aktywnie komponuje. Jednym z jego dzieł jest wielki „Jednoroczny projekt kompozycyjny”, w czasie którego komponował jeden utwór każdego dnia, przez cały rok (w kwietniu 2010 wydano jego „Personal Realbook” z ponad 600 stronami muzyki).

Data
26.04.2015 21:30
Miejsce
Klub Festiwalowy - Szklarnia / Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Bilety
wstęp wolny
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140 oraz na godzinę przed koncertem

Linki