Maciej Obara International Quartet

Zapraszamy na koncert – preludium do 5 Lublin Jazz Festiwal (5-8 grudnia 2013 r.)

Wystąpią:

Maciej Obara International Quartet

  • Maciej Obara – saksofon
  • Dominik Wania – fortepian
  • Ole Morten Vaagan – kontrabas
  • Gard Nilssen – perkusja

Maciej Obara, ur. 1981, to jeden z najciekawszych saksofonistów jazzowych, muzyk, który stale konfrontuje zarówno siebie, jak i grających z nim artystów z nowymi ideami i propozycjami, szukając w nich wyzwań. Istotny wpływ na kształt twórczości Macieja Obary miała jego współpraca z Tomaszem Stańko. Utalentowany saksofonista zagrał w międzynarodowym projekcie trębacza „Tomasz Stanko Special Project” podczas Bielskiej Jesieni Jazzowej w 2007. Przez ostatnie lata zrealizował wiele międzynarodowych projektów z udziałem m.in.: Antoina Roneya, Ralpha Alessiego, Marka Heliasa, Nasheeta Waitsa, Johna Lindberga i Harveya Sorgena.

Także w swym najnowszym projekcie prowadzi poszukiwania jedynego w swoim rodzaju języka dźwięku i własnego indywidualnego stylu. Jako perfekcjonista uparcie dąży do celu i przy akompaniamencie wybitnych muzyków konsekwentnie podąża swą muzyczną drogą.

Najnowszym projektem Obary jest międzynarodowy kwartet z udziałem wybitnego pianisty Dominika Wani oraz norweskiej sekcji rytmicznej: Ole Morten Vaagan (kontrabas), Gard Nilssen (perkusja). International Quartet z sukcesem koncertował we Francji na Countance Jazz Fest, w Holandii na North Sea Jazz Festival, w Norwegii na Molde Jazz oraz na London Jazz Festival. W lecie 2013 roku zespół Macieja Obary został zaproszony do udziału w licznych festiwalach m.in w Japoni, Niemczech oraz na Warsaw Summer Jazz Days, gdzie zagra u boku legendarnego saksofonisty i kompozytora Wayne’a Shortera.

Data
15.11.2013 19:00
Miejsce
Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Bilety
20zł
Kasa czynna
10.00-19.00 od pn. do pt. / tel. 81 4666140
Bilety online
https://ekobilet.pl/ck-lublin/maciej-obara-international-quartet-1382084265

Linki