13. Lublin Jazz Festiwal | Stanisław Soyka Kwartet (PL)

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.

Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko.

Artysta wystąpi z zespołem SOYKA KWARTET, który stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę osobowości muzycznych. Jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają zarówno podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.

Stanisław Soyka – piano, wokal
rzemek Greger – gitara akustyczna
Kuba Sojka – perkusja, śpiew
Zbigniew Uhuru Brysiak – perkusjonalia

Data
14.07.2022 20:00
Miejsce
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie | ul. Peowiaków 12
Bilety
Bilet: 80 zł normalny / 70 zł ulgowy
Bilety online
https://www.bilety24.pl/koncert/1214-stanislaw-soyka-kwartet-77029?id=406258
Kasa czynna
czynna w poniedziałki w godzinach 10:00-17:00 od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz przed każdym biletowanym wydarzeniem

Linki