11. Lublin Jazz Festiwal | Sacrum / Profanum Adam Bałdych Quartet (PL) | PREMIERA !

SACRUM / PROFANUM to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. Premiera odbędzie się podczas 11. Lublin Jazz Festiwalu.

SACRUM / PROFANUM jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata – jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji. Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie „Miserere” Gregorio Allegriego czy utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym, a jego próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno – interpretacyjnej były wręcz zabronione. Bałdych czujnie obserwując przemiany dzisiejszego świata, podejmuje to wyzwanie i tworzy nowy projekt.
Po niezwykle udanych projektach „The New Tradition” z Yaronem Hermanem, „Antiphona – Psalmy Syryjskie” czy ostatnio „Brothers” z norweskim Helge Lien Trio, Bałdych tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu ze swoim odbiorcą. Najnowszy projekt Adama Bałdycha – Adam Bałdych Quartet – współtworzony jest z wybitną czołówką polskiego jazzu Krzysztofem Dysem na fortepianie, Michałem Barańskim na kontrabasie i Dawidem Fortuna na perkusji będzie miał swoją premierę wiosną 2019 r.

Adam Bałdych – skrzypce
Krzysztofem Dys – fortepian
Michał Barański – kontrabas
Dawid Fortuna – perkusja

TEASER PŁYTY

Data
28.04.2019 18:00
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie | Peowiaków 12
Bilety
80 zł miejsca siedzące numerowane / bilet dzienny do Sali Widowiskowej
Bilety online
https://tiny.pl/ttfcj

Linki