10. Lublin Jazz Festiwal / Marc Ribot Ceramic Dog (US)

Marc Ribot Ceramic Dog (US)

Marc Ribot to jeden z najoryginalniejszych gitarzystów naszych czasów. Laureat nagrody Grammy za płytę “Rasing Sand” z Robertem Plantem. Współpracuje także regularnie z kompozytorem John’em Zorn’em. Marc Ribot urodził się w Newark, New Jersey. Po przeprowadzce do Nowego Jorku w 1978, Ribot został członkiem Realtones , a w latach 1984 do 1989 Lounge Lizards John’a Lurie. Wśród artystów, z którymi nagrywał znajdą się takie postaci jak: Tom Waits, John Lurie, Elvis Costello, Arto Lindsay, Laurie Anderson, McCoy Tyner, The Jazz Passengers, The Lounge Lizards, Evan Lurie, Medeski Martin Wood, James Carter i inni. Marc Ribot komponował muzykę do „Walk The Line”, „Everything is Illuminated” i „The Departed” Martin’a Scorsese. Jego talent ujawnia się także podczas koncertów z pełną orkiestrą symfoniczną. Obecnie odbywa trasy koncertowe z dwoma zespołami: projekt na cześć Albert’a Ayler’a Spiritual Unity z udziałem basisty Aylera Henry’ego Grimes’a i Ceramic Dog z udziałem basisty Shahzad’a Ismaily i perkusisty Ches’a Smith’a. Ceramic Dog w kwietniu 2018 roku, po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa, wypuszczają najbardziej oczekiwany trzeci album zatytułowany: „YRU Still Here?”. Bezkompromisowe podejście do muzyki, oraz charakterystyczny styl Ribot’a sprawiły, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów, a projekt Ceramic Dog jest tego najlepszym przykładem.

Marc Ribot – guitar
Shahzad Ismaily – bass guitar
Ches Smith – drums

Shahzad Ismaily występuje i nagrywa na pianinie, gitarze basowej elektrycznej, gitarze elektrycznej, kontrabasie, perkusji, perkusjonaliach oraz elektrycznych strukturalnych instrumentach. Współpracował z muzykami takimi jak: Marc Ribot, Cyro Baptista, John Zorn, Eyvind Kang, Laurie Anderson, Jojo Mayer, Wolfgang Muthspeil i Butch Morris.

Ches Smith – studiował perkusjonalia, improwizację i kompozycję z Wintant’em, Fred’em Frith’em, Pauline Oliveros i Alvin’em Curran’em. Koncertował z Mr. Bungle Mike’a Patton’a. Jest Założycielem dwóch zespołów: Theory of Rain i Good for Cows. Obecnie występuje i nagrywa z: Xiu Xiu, Secret Chiefs 3, Ceramic Dog Marc’a Ribot’a, Ben’em Goldberg’iem.

BILETY

Data
22.04.2018 19:30
Miejsce
Sala Widowiskowa Centrum Kultury w Lublinie / ul. Peowiaków 12
Bilety
70 zł (bilet na dwa koncerty)
Bilety online
https://www.tiketto.pl/Sell/Description/11934/Event/3014562
Kasa czynna
10:00-19:00 od poniedziałku do piątku oraz na godzinę przed wydarzeniem / tel: 81 4666140 / mail: kasa@ck.lublin.pl

Linki